View Single Post
  #10  
Vechi 15.03.2011, 09:48:03
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
In aceasta caricatura se doreste ridicularizarea persoanei care merge la spovedit.
Cand de fapt, ridicol este aici preotul care navigheaza pe internet.

Eu povestea cu blogurile o vad pozitiva. Din trairile/experientele/actiunile expuse ale cuiva, poti invata multe lucruri.
De ce sa fie asta ceva negativ? Plus ca mai poti salva suflete si vieti, pentru ca sunt convinsa ca scriu si cei care se plimba pe marginea prapastiilor spirituale.
Caricatura gasita pe internet nu intentioneaza ridicularizarea vreunui personaj. Cel putin nu asta am vrut eu sa arat prin ea.
Eu vad in ea o atentionare asupra faptului ca "blogul" a ajuns sa contina toate detaliile intime ale persoanei in cauza.

Spui ca e rau ca preotul intra pe internet, apoi spui ca sunt bune blog'urile, pentru ca "se pot salva suflete si vieti".
Hmmm... cine le salveaza ? Cei ca tine si ca mine ?!
Faptul ca preotul ajunge sa intre pe internet este o alternativa pe care nu o poate ocoli... din dragoste pentru oameni.
Realitatea virtuala castiga zilnic teren... este nevoie si de pareri avizate, in randul celor "virtuali".

Mie mi se par riscante blog'urile, motiv pentru care am dorit sa imi spun parerea.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)


Last edited by windorin; 15.03.2011 at 09:52:29.
Reply With Quote