Subiect: Ajutor
View Single Post
  #23  
Vechi 23.07.2018, 11:52:20
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Legat de ce ziceai:
Magia de orice fel, ocultismul si toate practicile din aceasta zona au un fundament comun: invocarea intr-un fel sau altul a satanei.

Odata ce ai inecput sa te joci cu dracul incep necazurile, ispitele si gandurile rele.

Unde sunt ganduri rele (hula, ucidere, blasfemie), este prezent cu mare putere satana.

Sunt 2 solutii complementare:
1. Rugaciunea pentru indepartarea demonilor
2. Ignorarea - toti sfintii zic sa ignori gandurile rele si sa intelgi ca nu sunt ale tale, sa nu te deznadajduiesti de ele, pentru ca asta vrea dracul, sa-i arunce pe cei sensibili in deznadejde
sa-l lasam pe dl gpalama sa numere de cate ori l-a pomenit intr-un scurt mesaj... e halucinant! :))

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Daca nu am avea acest principiu al dependentei intre noi si in aceasta structura, am trece la o functionare complet nefunctionala in care fiecare face ce il taie capul.
sigur, asta a fost si rostul atator concilii, incepand cu cele convocate de imparatul constantin, care nu mai vroia certuri. problema este ca autocefaliile ortodoxe chiar asta inseamna si asta e si motivul pentru care ioan paul II le-a numit biserici particulare.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote