View Single Post
  #3  
Vechi 17.08.2018, 12:32:02
Ishryn Ishryn is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.08.2018
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Daca tu n-ai putea lucra ceva care sa nu-ti placa(desi este ideal sa lucrezi cu placere), atunci, se pare, nu esti dispus sa lasi de la tine aproape nimic, adica ti-e foarte greu sa te smeresti; prin urmare, de ce te vezi tu pe tine spiritual? Unde ai activat spiritual, ca pe forum esti nou(bine ai venit!)?

Iar daca tu crezi ca negasindu-ti un loc placut in care sa lucrezi (pentru salariu), asta ar insemna ca te..."invita" calugaria la ea, este o pacaleala originala a necuratului, caci calugaria nu e o optiune fata de "somer voluntar", ci pentru cine refuza "ratacirile" lumii acesteia pentru a o dobandi pe cea vasnica.
Ma vad spiritual pentru ca mai mereu meditez si ma bazez pentru ce e in interior , in legatura cu "lucrarea pentru salariu" nu , nu vreau sa fac asta , nu-mi pasa de bani , vreau doar sa lucrez undeva unde imi place fiind ca stiu cum e sa lucrezi undeva unde iti detesti locul de munca ,iar cand faci asta depresia si toate sentimentele negative e mai usor sa te afecteze(cel putin pe mine personal) .
Reply With Quote