View Single Post
  #249  
Vechi 05.10.2018, 09:49:42
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Referendumul nu este al PSD sau al lui Dragnea, el este organizat de Guvern ... Referendumul este a 3 milioane de români, iar Guvernul este obligat să desfășoare acest rerferendum, fiind un demers civic și democratic ... 3 milioane de cetățeni români au cerut acest acest lucru! Tu ai semnat când s-au strâns semnăturile?
o fi el organizat de guvern, numai ca la Dragnea se aplica formula: EU SUNT guvernul!
Citat:
Eu zic să nu mai pui botul la tot ce se vehiculează în media...multă dezimformare, de prostie nu mai vorbim. Și faptul există o asemenea împotrivire, este semn clar că referendumul este foarte important...dacă tot nu contează, dacă tot nu se schimbă nimic de ce atâta interes din partea impotrivitorilor.
amice, nu pun botul la orice, numai ca apele sunt tulburi si e normal sa fii precaut. Si nu uita ca acest referendum costa, iar tovarasul Tariceanu a declarat ca dupa referendum v-a reglementa in Parlament printr-o lege sau ordonanta, parteneriatul civil intre persoanele de acelasi sex.Nici Italia, cu Vaticanul in centrul ei, desi s-a opus din toate puterile (ca si noi acum) nu a putut opri casatoriile homosexuale.Marxismul cultural, promovat de anumite forte oculte, isi face bine treaba.
ps: eu am sa merg la referendum si am sa votez DA
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote