View Single Post
  #5  
Vechi 21.03.2019, 04:47:36
Un nume mincinos Un nume mincinos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2019
Mesaje: 3
Implicit Ereticii

Citat:
Au venit cu un citat putin stirbit sa spun asa, din care esentialul se pierdea.Dupa ce m-am interesat am aflat ca ei au o biblie dupa traducerea unui anumit domn Cornelius ( cca 1915-1930 anul traducerii).
Cu adevarat iti spun ca aici este intelepciunea.Cuvantul lui Dumnezeu se deosebeste de cel eretic si ca Biserica Ortodoxa este fidela Cuvantului lui Dumnezeu si ca multi eretici au rastalmacit sau schimbat sensul cuvintelor pentru caci Cuvantul lui Dumnezeu are un scris aparte si prin aceasta se deosebeste de toti sectantii sau cei ce se considera crestini pentru ca in lume acum circula acest termen si nu este referitor doar la crestin ortodox ci este si crestin catolic si asa mai departe.Adevarul este ca ei vor sa schimbe sensul cuvantului crestin prin aceasta caci si asa au batjocorit Biserica lui Dumnezeu mult de tot.

Eu va spun ca daca spui crestin nu te referi decat la crestin ORTODOX pentru caci crestine nu sunt alte credinte de aceea NU poti numi crestine alte Biserici afara de Aceasta !
De aceea si comuniunea cu catolicii sau alte religii crestine va spun ca este curvie duhovniceasca pentru caci nu te rogi cu ereticii ci feritiva de ei : "„Feriți-vă de proorocii mincinoși, care vin la voi în haine de oi, iar pe dinăuntru sunt lupi răpitori ”"

Eu va spun ca sa luati aminte sa nu fiti inselati ci ca sa vedeti Adevarul.
Reply With Quote