View Single Post
  #2  
Vechi 04.08.2009, 04:37:53
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

daca nu ma insel cred ca nu te referi la simplul pacat al curviei (a avea relatii sexuale) ci mai mult la anumite perversiuni sexuale... daca ma insel si nu la asta te referi imi cer iertare dar am sa scriu totusi pentru cazul in care citesc altii care au nevoie.
Perversiunile sexuale din cate stiu eu (am citit) sunt mentionate in cadrul Pacatelor strigatoare la cer si sunt denumite ca "Pacate asemanatoare celor facute de cei din Sodoma si Gomora". Cred ca pot fi incadrate si la Pacatele de Capetenie "Desfranarea".
Oricum le-ai numi cred ca poti sa te spovedesti duhovnicului fara sa intri in amanunte care nu numai ca nu cred ca ar face bine preotului ci nici tie sa le pomenesti amintindu-ti-le astfel in Sfanta Biserica. Deci... "desfranare", "pacate ca-n Sodoma si Gomora" sau altfel "curvie" "lucruri necuviincioase", "impreunare nefireasca" incearca si tu una dintre aceste variante atunci cand vorbesti cu preotul.
Important e sa le marturisesti, sa te caiesti si sa nu le mai faci.
Sper ca ti-am fost de folos.
Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote