View Single Post
  #7  
Vechi 10.06.2011, 21:54:24
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
m-a facut sa-l vad ca pe un zeu, da spun asta pt ca mai aveam putin si-l divinizam.




De asta nu iti sunt ascultate rugaciunile, pentru ca nu ai o raportare corecta fata de el si fata de Dumnezeu. Sotul e sot, Dumnezeu e Dumnezeu. Intotdeauna vei pierde acel ceva cu care incerci sa-l substitui pe Dumnezeu. El indeplineste cererile de folos, nu cele daunatoare. Incearca sa nu mai fii dependenta de partener!

subscriu.
si eua m trecut printr-o situatie asemantoare.imi iubeam teribil sotul,ajunsesem sa il iubesc mai mult decat pe Dumnezeu.si in pofida iubirii mele foarte mari, lucrurile dintre noi au inceput sa denegereze. totul pana cand am realizat gravitatea pacatului facut.m-am spovedit si m-am straduit sa il cobor de sotul meu de pe locul cuvenit lui Dumnezeu.
si abia cand sotul meu a a juns pe locul cuvenit, lucrurile dintre noi au inceput sa intre pe fagasul normal.

de aceea spune Domnul:cine iubeste pe sot, sau frate(.....)mai mult decat pe mine, nu este vrednic de mine.

sane straduim sa il iubim pe Domnul mai mult decat orice si atunci si rugaciunea noastra va fi ascultata.:)
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote