View Single Post
  #27  
Vechi 09.11.2009, 22:28:47
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Floar3 Vezi mesajul
Nu sunt de acord cu tine Ghemis, eu am trecut printr-o experienta asemanatoare si desi ma spovedeam, asta nu ma schimba cu nimic. O carte scrisa de un om cu har, face mai mult decat o spovedanie... mai intai sa isi rezolve nelamuririle si apoi sa mearga pe calea credintei (practic ma refer). Daca nu stii in ce consta crestinismul, spovedania are efect 0, pentru ca mai intai trebuie sa inveti ce e aia parere de rau!
Tocmai spovedania te-a schimbat. Dumnezeu ti-a scos in cale ac. carte scrisa de un om cu har, dar care daca nu este pr. te asigur ca nu are asa mare harul. La scaunul de spovedanie Dumnezeu vb. prin duhovnic, care are harul preotiei. Plus ca el trebuie sa vb. cu un pr. deoarece ac. ii poate clarifica orice nelamurire are. La fiecare intrebare care nu ii da pace si careia el ii gaseste raspunsul in alta religie pr. duhovnic va stii ce carte sa ii recomande sa citeasca, asa noi toti doar ne dam cu parerea.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote