View Single Post
  #27  
Vechi 05.03.2010, 17:05:12
sofia_78's Avatar
sofia_78 sofia_78 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.01.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Cititi Acatistul Sf Matrona de Moscova si daca sunteti spovediti de toate pacatele vietii si aveti credinta mare, veti primi minuni mari, boli, casatorie, slujba etc. Eu il citesc zilnic seara, de 3 zile si am simtit niste lucruri extraordinare, incercati si veti vedea, dar nu trebuie sa apese nici un pacat de desfranare sau legat de desfranare nespovedit si nici un alt pacat nespovedit. Dupa fiecare icos sa va rugati cu parere de rau sa va ierte Dumnezeu si sa va ajute cu dorintele pe care le aveti, x, y..., si sa va indrume Sfanta pasii ce sa faceti ca sa scapati din probleme. Sa aveti credinta mare ca va asculta si e de fata cand cititi Acatistul si va aude si va ajuta si-o sa vedeti. Dar sa aveti duhovnic si sa stati langa biserica, la slujbe etc. Bine-ar fi sa va rugati si ptr despatimire, patima desfranarii, lacomiei, lenei, mandriei, iubirea de arginti, maniei etc... ce stiti ca aveti, ptr ca daca nu va despatimiti pe fiecare patima sade un demon care va castigat in momentul in care ati devenit patimasi si v-ati legat inima de acel pacat, si acela va va chinui ori de cate ori are chef pana pleaca prin rugaciuni, de exemplu vrei sa renunti la desfranare pana la casatorie si acel necurat de chinuie si nu te lasa in pace te ispiteste ca sa nu poti renunta, te ispiteste din interior unde i-ai dat drepturi sa stea devenind patimasi, dar daca-l scoti afara prin rugaciuni zilnice te si despatimesti si poti incepe sa zici si rugaciunea inimii cea mai puternica.

Sa stiti, ca pana ce nu ne schimbam viata TOTAL si nu facem ce zice preotul nu vom obtine ajutor nici in casatorie, e un demon al defranarii care-ti aduce tot timpul partenerei cu care nu te vei casatori ci numai desfranare vei face, si-asa vei pierde ani din viata si-ti vei da seama prea tarziu, sau un demon al cununiei care aduce 2 oameni nepotriviti sa se casatoreasca si-apoi dupa ani aceia se bat se cearta si se despart, si-apoi iti aduce altul si tot asa pana imbatranesti, numai cel adus prin rugaciune zilnica, fierbinte, 1 h 2 pe zi un acatist etc, va rezista o viata langa tine si nimic nu va desparti cununia voastra, altfel te vei trezi la 60 de ani cu nimic realizat in viata, ca te-ai ghidat dupa capul tau.

Si sa aveti credinta totala, ca in fata Domnului care a creat cerul si pamantul si pe noi nu-i nimic imposibil si de nerealizat, trebuie numai sa ne impacam cu El si sa avem rabdare, am o prietena dupa 10 luni de rugaciune zilnica, acatiste citite si rugaciuni fierbinti si biserica etc, a intalnit un baiat foarte bun care a cerut-o dupa 3 luni in casatorie, iar acum pe 11 aprilie se casatoresc, dar si acum citeste in continuare zilnic acatiste, si mi-a zis ca si dupa casatorie va citi de 2 ori pe saptamana, ca prin ce calvar a trecut nu mai vrea sa treaca in viata ei.

Doamne ajuta!
__________________
"Bate si ti se va deschide. Cere si ti se va da. Cauta si vei gasi.", Noul Testament
Reply With Quote