Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #97  
Vechi 25.11.2021, 13:00:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Da, da, sa o zici asta prostului.

Daca e baietii cu fetele atunci sa te tot tii tati de veselie. E o veselie acolo de zile mari.

Cumva un fel de MISA.

Adica NIP e o MISA...

Acum e clar de ce tu tragi acolo... mai prizezi o spirala in grupuri mixte la NIP, cumva va elevati spiritual.



Adventistii, baptistii, martorii lui Iehova, toti marturisesc APOCALIPSA.

In principal.

Adica esti in curentul ala de mistica apocaliptica, de care zice Hristos.




Deci toti nemarturisitorii Apocalipsei (in stil sectar NIP) sunt haita si inchizitie. Adica judeci ca orice sectar ordinar.

Acum ai scris-o cu mana ta, in care te-ai pus in randul sectarilor, in randul protestantilor ai marturisit exact ce zice Hristos, ca la sfarsitul veacurilor vor veni unii care vor zice "Apocalipsa", si veniti dupamine.

Adica tu zici acum "veniti dupamine", dupa Apocalipsa.

Sectar inselat, tocmai ti-ai marturisit inselarea dar rau de tot, ca in scriptura, ca sa te condamni din cuvintele tale.

Sectare citeste ce ai scris, ca tocmai te-ai identificat cu sectarii de la sfarsitul veacurilor...


Pai depinde cata aprinzi, ca daca tot pui tamaie pe foc e evident ca o sa miroase. Dar nu iti incurca mintea ca daca ai pus pe foc tamaie atunci e Duhul Sfant acolo. Si sectarii pun tamaie pe foc, dar sunt hulitori...

Tamaia aia de care vorbesti a simtit-o Parintele Cleopa mai bine, ca el avea simtire duhovniceasca, nu nesimtire si duhoare sectara. Si el a zis CA PUTE LA NIP!!! Adica sa ascultam de simtirea unui sfant si nu a unui nebun. Hai sa ascultam de un sfant nu de un nebun.
”Cracra- chiul cucuvrEU, ucuVrEUUUUU”

Vezi ca iar te-ai oparit si ai incurcat postarile preluand si din raspunsul din dialogul meu cu Iorest dovedindu-va deja o haita ce actioneaza ca un singur sistem pripit.

Nu faci decat invartosare asa ca un titirez ce se da in spirala in caruselul groazei dar la tine nu e carusel e direct teleportare, te teleportezi pe drumul cel mai scurt in smoala si la final zici hai sa scultam de pripiti, de tine care se bazeaza pe alti pripiti ca cica ati mirosit bine.

Pai tu nici citi nu stii, pai am scris ca noi trebuie sa mirosim inaintea Domnului izvorand din noi un miros subtire de aur, smirna si tamaie ca dovada a Credintei nostre neprihanite, tu ai crezut ca am inceput sa devenim ipocriti si sa ne imbracam in fum de tamaie si de smirna ca sa putem pacalii cainii strajeri?

Ce rost are discutia cu tine?

Si eu cred in Cleopa cu exceptia pripelii cu putoarea si la fel cred si in Papacioc cu exceptia minciunii evidente pe care a tras-o inaintea reporterului ca cica stie el ca moastele sf. Virginia put el neparticipand la parastas si la exhumarea de dupa 7ani cand ucenicii marturisesc pe film ca mirosea duhovniceste asa cum miros moastele sfintilor. Daca putea atunci zadarnica ar fi fost credinta lor si ar fi plecat cu totii. Pe unii nici mirosul sfintenie nu i-a tinut in lucrare si au plecat inapoi in lume cazand mai rau in barfa si judecati aruncand indarat cu pietre si inchipuindu-si ca daca merg in ”ortodoxie” vor fi mari ortodocsi caci vor face pe plac sefilor pripiti care osandesc pripit la nesfarsit exact asa ca ”orbii et corbii”.

”Ia-l”, va las, nu va opresc, mergeti, mergeti, dupa pripiti si slugarniciti la pripiti, dar io mi-am facut datoria si am zis: Nu sunteti datori sa ascultati de minciunile si de pripeala si de neascultarea mai marilor vostrii oricat ar fi ei de mari duhovnici sau de inalti ierarhi ortodocsi si chiar daca va zic ei ca le-a poruncit papa sau altcineva dovedind aceiasi infailibilitate a necredintei nedrepte. Sunteti intelepti daca ascultati de ceea ce si ei asculta fara pripeala de Dumnezeu.

Nu mai invarti marota sectarismului si a MISA-pisa, Miscarea de Integrare Spirituala in Absolut nimic bun, sustinand ca daca se vorbeste de Apocalipsa, gata e sectarism. Si in MISA se vorbea de marele prooroc Sundar Sing, recunoscut de Hristos-Cuvantul ca mare crestin trimis la fratii sai lumesti si care a fost omorat, martirizat si care a vazut viitorul despre Romania tara stralucirii, deci iata ca si ei marturiseau ceva bun, asa ca domnule, daca in vreo biserica nu se vorbeste si nu se invata despre Apocalipsa asta e desfintarea proorociilor si a pregatirii in vederea judecatii si e autodistrugerea temeliilor bisericii care e zidita pe duhul proorociilor sf. Ioan exilat in insula Patmos, e un pacat mult mai grav ca sectarismul sau spirala ashramica de la misa-pisa care si ei se cred atat de sfinti si de inaintati spiritual incat te servesc cu vin-pipilin vorba carcotasilor dupa o indelunga privire meditativa la toate tarfele goale ce fac asane si mudre si tot felul de pozitii si posturi ”mistice” inaintea lor.

Io va tot spun: nu va luati dupa pripitii care slugarnicesc inchizitiei marelui papalâc pripit fiindca nu e de recomandat sa aluneci si sa cazi in judecata si exclusivism deoarece pe tine te condamni si te excluzi si nu pe cel ce-l rastignesti ca pe Hristos a doua oara prigonindu-i ucenicii dupa ce i-ai etichetat ca secanti slujindu-ti grijile pripite, lumesti si indreptatirea pana in panzele ”albe”, la nesfarsit, a necredintei nedrepte si agresiv teroriste.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.11.2021 at 13:28:37.
Reply With Quote