Subiect: Reguli
View Single Post
  #19  
Vechi 28.04.2006, 15:35:06
getasart's Avatar
getasart getasart is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.08.2005
Locație: Roman- Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 58
Implicit

marinaru,scaunele sunt aduse in Sf.Biserica sa fie filosite de cei bolnavi si batrini;dar si tinar daca esti si nu mai poti sta inpicioare si gasesti un loc,sigur ca te poti aseza;
Spinu,mare dreptate ai cind spui ca vin cu trupul;unele persoane vin la biserica sa nu zica vecinii ca nu sunt credinciosi,altii,mai tineri,vin pentru ca sunt fete sau baieti si "mai agata ceva";si din multe alte motive;Dar stii ce m-i se pare mie cel mai dureros?:noi,nu constientizam gravitatea acestor fapte;si cind avem probleme,ca acum,cu inundatiile,nu recunosc ca este vina noastra;multi,spun ca --natura--altii,mai impertinenti,si fara credinta,te intreaba in bataie de joc--unde este Dumnezeul tau,acum?--nu vad pe nimeni din cei care sunt sinistrati,sa spuna ca din cauza pacatelor noastre,avem aceste probleme;am auzit multi la tv.,care dracuiau;daca si acum,in al-12-lea ceas,noi nui punem genunchiul la pamint sa cerem indurare de la Dumnezeu si tot dracuim,ce sa mai asteptam,oare?;imi cer iertare,daca am suparat pe cineva cu ce am scris;
Reply With Quote