View Single Post
  #144  
Vechi 12.05.2015, 21:52:50
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Păi tocmai de aia am scris așa. Că alfel scriam "nu este".



De acord cu tine.



Ba tocmai că e semn de sinceritate. Asta pe de o parte, iar pe de altă parte, după cum am mai spus, el nu se referă, în general, la persoane, ci la categorii. Și aici intrăm într-o discuție foarte complicată; și eu "urăsc", de pildă, anumite categorii, dar am prieteni foarte buni din categoriile respective, ba chiar reprezentativi pentru ele. Este un fel de paradox, știu.

În fine, eu zic să încheiem aici discuția, că poate omul citește și se simte ca un specimen disecat de doi pseudo-savanți.

Ideea e că s-a ajuns prea departe cu atacurile la persoană și cel mai rău e că se acumulează foarte mult sânge-rău. E o spirală păguboasă pentru toată lumea.
Exact. Multumesc, frate.
Hai sa incheiem cu totii atacurile stupide la adresa altora.
Reamintesc ca, asa cum a spus Mihai, eu detest chestiuni/entitati/categorii abstracte. Ma doare ca Alin se repede la judecat si disecat asa usor. Aline frate, nu suntem amandoi niste pachete in synaptic,ia-o mai incet. Eu o sa ajung sigur in Iad; mare paguba, un prost/hulitor mai putin; dar ce te faci, daca te trezesti in bolgia cu "judecatorii autoasumati"?! :)) Poate nu stie lumea, dar unul din oamenii cu care ma respect mult pe forum este, alaturi de Mihnea si Mihai.. Scotianul: un occidental si pro-capitalist. Daca as avea un hoit de Legiunea Straina, cand ar izbucni cafteala mondiala, poate-poate as fi voluntar la rusi, sirieni sau iranieni, si Pelerinul in armata UK, dar pe cinstea mea, nu as putea sa doresc raul sau sa fac rau acestui om. Ca sa fie limpede.
Hai sa inbcetati subiectul ne-umilei mele persoane; ma simt nasol, ca unu' care tocmai a fost vazut de tot satu' furand sau facand adulter.
Dl. Cristiboss are mare dreptate sa tot repete regulamentul ala; suntem balcanici rau de tot.
Deci, repet, nu mai vorbiti de mine. Vreti sa mor de sughit?! :))

Last edited by Barsaumas; 12.05.2015 at 21:56:31.