View Single Post
  #5  
Vechi 05.03.2009, 19:16:29
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Carolina, trebuie sa vedem ce e curat in ei. Nu-mi plac ce-i care doar acuza. Mantuitorul cand se intalneste cu femeia desfranata nu le da celor care o urmareau pietre, sa arunce in ea, ci cuvinte care sa-i faca sa priveasca ca nici ei nu sunt curati.

Asa ca e usor sa alergi cu acuze, judecati un om care face lucruri contrare naturii. Dar nu-i mantuitor. Bine e sa alergam spre noi insine, numai asa vom putea vedea necuratia. Ea nu se vede din afara, ci din interior.
Sunt de-acord cu tine, Costel, trebuie sa vedem (si) binele din acesti oameni. E ideal sa gasim o cale sanatoasa de mijloc in a convietui cu ei; mie una cel mai tare mi-e teama ca-i judec oarecum. Zic "oarecum" pentru ca nu-i invinovatesc (la propriu) pentru ceea ce fac ci-i privesc si interactionez cu ei in fiind pe deplin constienta ca ei sunt ..."altfel".
Pana una-alta, asa cum mentioneaza si Agkelos, aici homosexualitatea e tolerata asa ca nu-mi ramane decat sa investesc mai multa straduinta in propria mantuire decat in "observarea" si "catalogarea" celor din jur.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote