View Single Post
  #243  
Vechi 01.12.2010, 19:03:33
eu_rationez eu_rationez is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.12.2010
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marius22 Vezi mesajul
Ma intristez de fiecare data cand aud o femeie ortodoxa sustinand cu tarie ca se simte nedreptatita de faptul ca in Biserica Ortodoxa ii sunt incalcate anumite drepturi intr-un fel sau altul.

Ma refer aici la faptul ca femeia nu poate intra in Sfantul Altar si ca nu ii este permis accesul in Sfantul Munte Athos.


eu ma intristez si mai tare cand vad barbati care se intristeaza pentru ca femeile vor aceleasi drepturi.
numai cei complexati la maxim se simt amenintati de libertatea celor din jur: tu, barbatii drept-credinciosi, stapanii de sclavi, nazistii, etc.


am citit cap-coada topicul si instant mi s-au defilat in fata ochilor imagini si filmulete din tarile musulmane. este inadmisibil ca in romania sec XXI, astfel de propaganda sa zburde liber pe internet (lucrarea diavolului, ca vas-sa-zica). constitutia spune una, membrii bisericii fac cu totul altceva.


unii sunt mai egali ca altii, asta ne sugereaza si marx, lenin sau pol-pot, macar ei nu au dat vina pe "cel de sus", si-au asumat aberatiile.

cei mai ipocriti sunt cei ce-l pomenesc divinitatea ori de cate ori nu au argumente decente la indemana. foarte usor sa inchizi gura uneia cu "asa a zis dumnezeu".
Reply With Quote