View Single Post
  #6  
Vechi 04.09.2011, 20:25:08
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

"Nu te întrista cand te gandești la mine. Aici e tare frumos.
De cum am ajuns, m-au întampinat bunicul și bunica și m-au plimbat prinprejur,însă e nevoie de mult timp să pot vedea totul.

Inchipuieste-ti ca l-am intalnit pe insusi Domnul Iisus și-am stat de vorbă amandoi, de parcă aș fi fost cine știe ce persoană importantă.
Atunci I-am spus că aș dori să-ți scriu, ca să-mi iau rămas bun și să-ți mai povestesc cate ceva. Ei, bine, știi, Dumnezeu mi-a adus niște hartie
și mi-a dat propriul Lui stilou, ca să-ți scriu.Sa stii ca nimeni afară de tine nu poate citi ce-am scris.Pentru toți ceilalți nu e decat o coală albă de hartie.
As vrea sa inchei spunandu-ti, ca si iertarea este o taina, iar daca vei suferi, este pentru ca asa trebuia sa se intample, dar tu trebuie sa ierti si sa inveti din experinta ta. Domnul iti va da vindecare si de atunci vei sti ce sa faci. Iarta draga mea, pe toti cei care iti vor gresi, au rolul lor. Iarta-te si pe tine, accepta-te asa cum esti si ai grija de tine! Daca te vei casatori, atunci sa fie din dragoste pentru ca asa i-ai cerut Lui Dumnezeu si asa ne-am dorit amandoi!
Acum trebuie sa-i inapoiez stiloul lui Dumnezeu.Are nevoie de el să mai scrie niște nume în Cartea Vieții "

Acest pasaj este copiat dintr-un alt material care circula in lb engleza acum cativa ani(pe email)si se intitula "scrisoare catre mama"-scrisa de o mama indurerata,al carui fiu a murit de cancer la varsta de numai 9 ani!!!!!



__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote