View Single Post
  #8  
Vechi 04.11.2008, 14:03:40
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ellysgiulia Vezi mesajul
hmm....nu stiu de ce noi,crestinii suntem impotriva musulmanilor..si ei sunt oameni ca si noi,cred in acelasi Dumnezeu ca si noi.Si credeti ca un ortodox are mai mult respect fata de femeie? total gresit.aici tine de educatie,de caracter nu de religie.poate ca sunt eu mai "credula",dar sunt ferm convinsa de pasul meu si ca nu as face nici o greseala.nu spun ca nu vor fi greutati....dar le putem depasi.dar nu cred ca un crestin e mai bun decat un musulman,din contra,ei respecta femeia.islamul asta ii invata.ca sunt unii rai si nu respecta femeia asta e altceva,nu trebuie sa ii bagam pe toti in aceeasi oala,asta tine de felul lor de a fi.la fel si la noi,Biserica ne invata sa fim buni.dar suntem oare? sa ne uitam intai la noi si pe urma sa judecam.eu nu am cerut sfaturi daca sa ma marit cu el sau nu,doar vreau sa stiu cum se procedeaza in acest tip de casatorie.oricum va multumesc si poate se gaseste cineva mai putin contra musulmanilor care sa ma ajute cu aceasta informatie.
Chestiunea este f simpla.. de ce nu te duci pe site-ul lor, al musulmanilor, daca tot ii vezi atat de plini de iubire si respect fata de femeie.. poate ei te vor lamuri mai bine...
Iar in caz ca nu ai remarcat, acesta este FORUM CRESTIN ORTODOX unde se cer sfaturi si pareri legate de credinta si nicidecum nu este birou de informatii sau Biroul de evidenta a populatiei ca sa avem noi habar ce acte iti trebuiesc ptr casatorie