View Single Post
  #3  
Vechi 18.11.2008, 13:30:54
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

ar trebui sa-i puna la post la joaca, adica sa nu-i mai lase sa se joace, ca au timp cand vor fi mari, ca iata ca aia mari se joaca mai mereu... numai cu focul! doar ca focul ala nu o sa arda ci o sa se chinuiasca in focul ala... fiindca hainele celor mari sunt ca nishte haine muiate shi imbibate cu păcură... cum spune CLD... shi cum o sa potyi trece cu ele printr-o padure uscata pe unde unii copaci ori pomi salbatici s-au aprins shi scanteiaza... ca daca nu te dezobijnuieshti de obiceiul capresc de a manca de prin copaci, ca sa revi la a pashte iarba ta pe care o cunoshti, atunci pana la urma o s-o patzeshti... o s-o patzeshti...

Deci daca aia mari o s-o patzeasca, atunci aia micii crezi ca nu? de ce ca sunt mici? Poi n-ai vazut pe cine inhatza dihania infometata primadata? pe pui, ca au shi carnea mai dulce shi mai frageda shi nu consuma atata energie in lupta... pe pui shi pe sfintzi, ca acolo e vorba de laudaroshenie, de mandria ca l-a dus in ispita, fireshte...

Deci am parerea ca ar fi bine shi copii sa posteasca, adica sa nu se uite pe net sau la filme cu femei, sa nu se joace prin praf cu, sa nu bage in guritza toate spurcaciunile, sa nu se grozaveasca, sa nu minta, sa nu caute aventuri rele, shi multe altele dar eu nu ma pricep, preotul shtie mai bine ce ar avea de invatzat shi de postit... de exemplu, sa nu fuga de la ore, sa nu fumeze, sa nu bea cafea prin pauze shi nici tzuica ori tarii, shi nici sa urmeze moda, adica sa nu se sulimenizeze, sa nu se ia dupa tot felul de malahishti de scena, shi sa nu se bata pe strada, sa nu fie rai, adica sa nu devina bagabonzi ca e foarte urat sa fi bagabond de discoBARa ca acolo se string totzi bobocii shi o s-o patzeasca exact cum a patzit pinochio, shi nu numai la nas ma refer... deci mai bine sa-l caute pe Hristos decat filme shi muzica pe net, toata ziua bunaziua.... dar toate astea cred ca ar trebui sa le faca aia marii, ca aia micii, nici nu-shi dau seama cum ii momeshte Izabele... ca sa-i dea de mancare nicolaitzi-bitzilor.... itzi-bitzi, treci la tabla... nu stiu lectzia Doamna draga... poi de ce n-ai invatzat, ... Fiindc-am fost la bal mascat.... Bal mascat itzi trebe tzie? cu un doi la geografie shi cu unu la purtare? Ieshi afara mai magare!

oooooof cate sunt de postit... sa inceapa cu una din ele shi o sa vada ei cat e de greu.... eu am patzit-o ca nici una nu reushesc s-o postesc asha cum ar fi trebuit... nici una Domane.
Reply With Quote