View Single Post
  #30  
Vechi 20.09.2011, 18:20:04
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laurastifter Vezi mesajul
Da, se mai întâmplă... Eu nu m-am supărat și cred că aceste scăpări nici nu merită luate în considerare. Importante sunt cuvintele pozitive pe care ni le adresăm. În felul acesta, ne vom ajuta unii pe alții să ne îndreptăm și să ne apropiem de Dumnezeu.
Vă mulțumesc mult pentru susținere. :) Observ că de fiecare dată postați mesaje deosebit de înțelepte și ziditoare de suflet. :)

Dumnezeu să fie cu dumneavoastră și să vă umple inima de bucurie duhovnicească!
Multumesc eu. In general nu reactionez, pentru ca stiu ca ocarile si apostrofarile sunt prilej de exersare a smereniei pentru orice crestin adevarat, dar, ma gandeam eu, in cazul dvs, al tineretii si inocentei, sa pun eu pielea mea tabacita la bataie, ca tot nu e buna decat de cojoc, eventual si ala rupt si sucit, dar ma bucur sa constat ca m-am inselat. Aveti si intelepciunea de-a primi lovituri si de a nu raspunde cu aceeasi moneda. Lucru mai rar intalnit mai ales pe un forum, fie el si ortodox. Ramaneti asa, ca inima va e buna si iertati un batran, macar pentru c-a avut intentie buna. Domnul cu dvs, sora mai tanara dar mult mai inteleapta decat mine!
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote