View Single Post
  #12  
Vechi 23.05.2019, 21:05:04
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Sonyia e bine totusi pe langa plasarea obiectelor la o anumita persoana, sa dai la cineva apropiat si detalii despre omul asta, id de Facebook, adresa de mail, nr telefon. De ce? Paza buna trece primejdia rea. Adica este o metoda care se foloseste numita loverboy . Nu vreau sa iti faci ganduri prea multe, dar cand treci o zona mai prapastioasa, e bine sa ai o asigurare . Adica omul asta nu l-ai vazut niciodata. Poate e asa cum spui. Din ceea ce spui aici, imi dau seama ca meriti pe deplin un om care sa te ajute sa te schimbi, sa incepi o viata noua.
Dar am citit si auzit multe, si daca ai spune si sa o rogi pe mama , sa tina un plic in care sa pui cum am spus id facebook, adresa mail, nr telefon, si cand ajungi acolo sa dai si detaliile de adresa. Ptr cazul unor eventuale neplaceri.
E foarte neplacut ca mama nu se implica sa te ajute. Era momentul macar in ceasul al doispelea sa faca ceva.
Dumnezeu sa Iti ajute!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote