Subiect: Lupta cu malahia
View Single Post
  #144  
Vechi 26.12.2016, 00:03:17
Emanuel971 Emanuel971 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.03.2016
Mesaje: 39
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sindbad Vezi mesajul
Nu mai retin exact de unde era americanul ala, parca din Arkansas, tot asa, ca tine era si el, si-a taiat-o cu drujba... L-au bagat la balamuc dupa ce l-au salvat. Lasa-l pe drac , ca-l doare-n cot de tine, apuca-te de alergari, de exemplu. Uite, dimineata sa te scoli mai devreme si alergi o juma de ora, seara, inainte de culcare , o ora intreaga. Si socializeaza.
Aici nu prea m-ai nimerit,fac sport de multi ani si de cativa ani(vreo 3)fac de performanta.Alergatul este un hobby al meu,alerg nu dimineata ca este frig acum,alerg dupa masa distante cu 2 cifre si mai practic(deocamdata) si sala,fitness mai bine zis.De socializat socializez in general cu cei din lumea sportului,cu care am ce vorbi,din pacate nu am gasit pe cineva sa socializez prin intermediul credintei si ortodoxiei,toti carora le zic si incerc sa ii mai invat am impresia ca vorbesc cu peretii,asta e.Cat despre cei ce nu se afla in aceste doua categorii,sportul si credinta,nu prea am teme comune de discutat cu ei.Iti spun din propria experienta,sportul nu prea m-a ajutat la infranare,mai de folos sunt postul alimentar si tinerea in frau a gandurilor,dintre care tinerea in frau a gandurilor mi-a fost cea mai folositoare.Nu am spus acestea ca sa ma laud,insa am vazut ca mai mi-ai recomandat sport si socializare anterior si am zis sa iti raspund.
Reply With Quote