View Single Post
  #82  
Vechi 22.05.2011, 20:42:35
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lilith23 Vezi mesajul
Sincer îți spun, cu tot respectul, că implicarea mea afectivă în această problemă e dincolo de sfera ta de interes. Dar ca să îți răspund: nu, nu sunt implicată direct în problemă. Nu am cunoscut niciodată un homosexual. Însă nu pot să condamn pe nimeni. Nici măcar pe criminali, că nimeni nu știe ce e în mintea și în sufletul lor. Nu vreau să te lămuresc că sunt buni pentru societate. Vreau doar să înțelegi că nu e problema ta ce fac ei, așa cum nici pe ei nu îi interesează ce faci tu în casa ta, în dormitorul tău. Oamenii trebuie să învețe să fie civilizați, iar pentru asta trebuie să începem să ne uităm fiecare în curtea noastră, că avem destule de văzut și să lăsăm capra vecinului în pace.
Homosexualitatea e un păcat? Bun, ei vor răspunde în fața domnului, nu tu. Tu vei răspunde pentru păcatele tale, printre care și ura față de semeni și intoleranța de care dai dovadă.

"Cine este fără de păcat să arunce primul piatra!"
chear de sinceritatea de care vorbiti nu dati dovada, ci de cum ai aparut la orizont ai venit cu o bota mare, si te-ai gasit sa faci ordine in curtea virtuala a altora, obligind chear sa iubeasca pe cei ce practica dobitoceasca impreunare.uita-te mai intii ce scoti la iveala, si apoi mai critica pe cel ce nu e de acord cu tine si cu ereziile tale,crezi ca daca esti in virtual ai drepturi mai mari ca altii invocind titlurile ce le ai,aici toti suntem egali ca suntem frati nestiind cu cine schimbi pareri.daca crezi ca pui pe cineva la puct cu bota, uite eu sunt neam de voievod si andezit de kogaion, nefind-umi frica de cel ce da cu bota [decit de Domnul] ca sa se faca inteles, si incasez cit imi convine mie. vreau sa iti spun ca am o daca, de sti ce e si de o scot din teaca tremura dusmanii pina la roma si inapoi. ti- am mai spus ca nu am ura fata de nici un OM dar urasc pacatul din toata fiinta mea.fi cuminte si nu mai fi asa agresiva
Hristos Domnul sa iti dea lumina si sa iti calauzeasca pasii.Amin.
Reply With Quote