View Single Post
  #119  
Vechi 22.05.2011, 22:49:36
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
ca sa punem capat tatal meu a fost ateu si a facut si bune si rele insa inceputul inctelepciunii este frica de Dumnezeu,rautatea omului si milostivirea samariteanului sunt cunoscute mie. acel raspuns de sus lai dat tu, mie nu imi apartine.
si acum te rog cu tot respectul sa imi torni pe ranile pricinuite cu bota, untdelemn si vin sa ma usture sa sar in sus, si sa ma invat minte sa mai prind vorba cu tine dragalase ce esti.
tu chear nu pricepi ca nu iti port pica,si te iubesc in masura in care poate un crestin sa aiba incredere in tine.
daca intrarea pe forum ti-o faceai cu salutul:
Slavit sa fie Domnul, altfel erai privita in staulul nostru
Deci tatăl tău a fost ateu și a făcut și rău și bine. Dar oare nu așa fac și creștinii? Fac rău, fac și bine. Ca tot omul. Deci unde e diferența? Cu ce e creștinul mai presus?

Nu vreau să torn nimic peste rănile tale. Dacă chiar ți le-am provocat, îmi pare sincer rău. Nu a fost intenția mea să rănesc sau să jignesc pe nimeni. Am priceput că nu-mi porți pică (deși din unele replici ale tale reiese altceva) și nici eu nu îți port.

Dar tu dacă intrai pe un forum de atei sau agnostici ai fi salutat cu "nu există dumnezeu. ce faceți, fraților?"?
Reply With Quote