View Single Post
  #3  
Vechi 02.01.2012, 08:13:15
cristina27 cristina27 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.04.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 16
Implicit

f frumos explicat OmBun si sunt intru totul de acord cu tine . pb este ca atunci cand oamenii sunt disperati,nu au rabdare sa urmeze practicele bisericii si vor rezultate instant.
pana nu demult nu credeam in lucruri din astea, dar prin experiente proprii si vazut cu ochii mei , care mi s au intamplat mie si persoanelor pe care le iubesc , chiar exista si au mare putere daca nu esti tare in credinta. din pacate ...
Nu trebuie sa uitam ca totul , absolut totul in lumea asta se intampla cu voia lui Dumnezeu , si noi cu judecata noastra limitata nu putem intelege intotdeaua de ce. daca cineva este bolnav si se merge la multi preoti si persoana nu se vindeca, trebuie rabdare si perseverenta in ale credintei , pt ca mersul la vrajitoare nu va face decat un bine aparent dar rau pe termen lung . se va vindeca pe moment poate , dar apoi se vor intampla alte lucruri care decurg din asta .
nu exista vrajitoare sau babuta care sa zica ca lucreaza cu Satana . Nimeni nu s-ar mai duce la ele daca ar spune acest lucru .
Nu sunt in masura sa dau sfaturi , ci imi spun doar parerea din cate am citit , auzit si trait , cu speranta ca ceea ce scriu ar putea ajuta pe cineva catusi de putin .

Doamne ajuta!
Reply With Quote