View Single Post
  #112  
Vechi 12.05.2021, 20:33:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu nu ai ce sa cauti pe forumul asta ca inafara de tulburare nu aduci altceva...

Dar totusi intri si intri si intri si intri din nou de ani de zile fara sa iti dai seama ca nu e locul tau aici.

Si nici tu nu stii ce cauti si nici tu nu stii ce vrei.

Doar vrei sa te bagi in seama sa te simti si parte din....


Dar vezi tu, nu esti si niciodata nu vei fi parte din Biserica. Pentru ca singur te-ai exclus.

Si pe oriunde ai intra, tot acolo ajungi. La a fi recunoscut ca sectar si ca inafara Bisericii. Inafara comunitatii.

Daca erau si posturile tale mult mai devreme sanctionate din nou, atunci nu mai ajungeam aici.

Dar asa trebuie sa sanctionam derapajele inafara ortodoxiei.

Si da, cand Biserica a zis SECTA REA atunci asta esti si asta este biserica ta.
Esti un repetor de hule si minciuni la infinit care incearca sa se dea mare prin exclusivism.

Sanctionate postarile mele? Pentru ce? Nu pricepi ca marturisec Adevarul? Nu pricepi ca tu denigrezi, hulesti cele 7 Tr.Ap. si pe mine pentru necredinta ta si pentru globul tau de carton? Tu-mi faci mie rau la fiecare postare si vrei ca eu sa fiu sanctionat? Nu esti cu maxim tupeu afirmand asta? Nu te mai erija ca tu esti BOR caci tu esti decat un pui al baronului de Miunhauzen care repeta minciuni si hule desertandu-se ca un butoi cu multe doage lipsa pe toate firele de discutie si la fiecare posteare de-a mea acuzand si afirmand tot felul de lucruri si ca ar trebui sa se ia masuri la adresa mea.

Nu tu esti cel ce ma haituiesti? Ti se pare ca eu te haituiesc? Daca asta crezi inseamna ca esti luat. Te-au pacali duhurile rele sa le faci treaba murdara si-ti da ideea ca tu esti cel haituit, ca tu esti cel ce nu va suferi consecinte.

Tu ar fi trebuit sanctionat dar eu nu cer asta!.. ci multumesc Domnului ca am cu cine discuta... pacat ca e un fraier care-mi baga rasplata mare in Imparatie fiindca mi-e mila de tine ca si tu esti ortodox.

Nu-i bai, te iert si te rabd si incerc sa-mi iubesc vrajmasii ca tine care culmea, haituindu-ma si denigrandu-ma pe fiecare fir de discutii se dau tot ei si victime planagndu-se ca trebuie sa faca treaba murdara adica sa ma rastigneasca ca pe Hristos.

Multumesc frumos.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.05.2021 at 20:38:45.
Reply With Quote