View Single Post
  #3  
Vechi 29.05.2010, 20:07:59
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cum pot ei pretinde ca sunt ucenici ai lui Hristos daca nu pot sa arate prin TOATE darurile duhovnicesti ca sunt ucenici ai lui Hristos ???????????????
La fel cum pretinzi si tu. Nu darurile te fac crestin, ci credinta in Hristos.

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Hristos nu este un poliglot - El nici macar nu a vorbit in alte limbi, tocmai pentru a arata ca esential este mesajul Imparatiei lui Dumnezeu,
Darul vorbirii in limbi a fost dat la Cincizecime, dupa inaltarea lui Hristos; de atunci majoritatea ucenicilor au vorbit in limbi. Verifica.


Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Daca Hristos nu a dat nici o importanta acestui lucru de ce penticostalii fac atata caz pentru acest lucru? Chiar nu reusesc sa puna niste lucruri simple cap la cap si sa vada realitatea din spatele acestui lucru?
Penticostalii nu au nici un dar duhovnicesc; pretinsa lor abilitate de a vorbi in limbi de fapt este o stare demonica si psihotica, autoindusa. Ei nu ai nici acest dar nici celelalte daruri.
Toata credinta lor se bazeaza pe o intelegere gresita a Scripturii si pe o practica gresita.
Astea nu par intrebari , nici dileme, deci trecem peste...
Altceva?
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote