View Single Post
  #7  
Vechi 25.09.2018, 08:29:08
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Daca ei sunt dracii, atunci eu sau tu cine suntem?
fii atent ce zice invatatura ortodoxa, ar trebui sa fiti toti atenti:

"un crestin adevarat nu trebuie sa fie rau nici macar cu cei rai, nu trebuie sa fie nedrept nici macar cu cei nedrepti, nu trebuie sa fie crud nici macar cu cei cruzi, ci trebuie sa-l ispiteasca sa faca bine si pe cel care ispiteste la rau".

cati dintre voi/noi sunt crestini adevarati? nu e nevoie sa raspunzi, iti raspund eu la intrebare, suntem doar niste oameni...
in ceea ce priveste cele doua biserici, poate si altele dintre cele autocefale, faptele vorbesc de la sine, poate o sa incerc candva o trecere in revista a chestiunilor "dracesti" pe care le-au savarsit, unele dintre ele chiar impotriva romanilor.

Citat:
În prealabil postat de DragosP
El e un troll hrănit generos de noi.
si eu pot sa spun ce esti tu...
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote