Subiect: AUTENTICITATE
View Single Post
  #112  
Vechi 10.02.2008, 21:36:12
freedata1 freedata1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2008
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iosif
Cum arata un comportament crestin ortodox autentic si cum se dobandeste el? Acesta ar trebui sa fie obiectivul fiecarui crestin sa ajunga la masura autenticitatii, la eliminarea discrepantelor dintre credinta si fapta. Cum reusim?
Buna ziua,Iosif, de curand am gasit acest site, si m-am folosit duhovniceste de aceasta..minune. Nu radeti! Am gasit de cuviinta sa scriu si sa va multumesc pentru osteneala voastra, ca una care am ..invatat ceva .Eu cred ca vorbele mari nu sunt ceea ce ar trebui rostit, ci mai degraba ruga. Vorbirea cu Dumnezeu si Sfintii Lui, cu Maicuta Domnului. Mintea noastra ar fi ACOLO.Dar si INIMA.Lectiile despre "cum", eu le-am primit de la oameni simpli,care mi-au intins putinul lor de pomana, care s-au rugat pentru mine, dar nu mi-au spus asta.Cat de.. mica sau mare este masura autenticitatii..nu suna bine,nici macar gramatical. Cand nu iti superi Sfantul inger, cand nu intristezi pe Maica Domnului, si poti dormi cu tine linistit in pat,cand te lupti cu tine, si esti mai bun ca ieri, pentru ca ai invatat CEVA, si spui MULTUMESC, cand faci parte din INTREG, atunci ,zic eu facem si dovada faptelor noastre. Nici macar imposibil nu e!
Reply With Quote