View Single Post
  #97  
Vechi 01.02.2017, 23:08:28
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Sunt un om care imi place sa fiu atent la ceea ce spun ,adica nu imi place sa spun ceea ce nu este,sau sa sugerez ceea ce nu este.Cu atat mai mult cu cat sunt oameni in comuna care ii apreciez ptr ceea ce au facut sau pt felul cum sunt ca oameni.

Mai sus am folosit o expresie care unii ar putea sa o interpreteze gresit.In prima faza am sters-o ,apoi am simtit ca e bine sa explic expresia "Plase grabite in usi la apartamente".Ce inseamna asta?? O plasa pe care e trecut numele partidului si inauntru pixuri ,carnetele etc, tot asa cu numele respectivului partid pe ele si alte lucruri de propaganda electorala. Tot inauntru o mica brosurica cu programul respecctivului partid sau om in zona.Promisiuni multe ca sa ajunga ,ca nu se tine nimeni de ele?...Ah!!!...Asta e o o alta treaba.Deci asta e tangenta ta ca alegator,cu acel partid sau om. Atat.

Deci lumea uneori e mai mica decat pare.Ca unii,care poate sunt din zona,daca sunt si au citit, sa nu isi faca te miri ce ganduri ca as insinua.
Oricum tactica asta a "plaselor grabite" pe unde se foloseste, cred ca este ceva absolut legal.
Multumesc !
Doamne ajuta!
Reply With Quote