View Single Post
  #27  
Vechi 30.08.2007, 23:48:18
albinuta albinuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2007
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flory64
De un an de zile s-au mutat sub mine la bloc o familie care in primele 3 luni in fiecare saptamana faceau scandal cu strigate si urlete pe tema banilor ( nu ca n-ar avea, dar de ce cheltuie unul mai mult ca celalalt)Le-am spus ca imi fac rau mie si familiei mele ,l-am mai trimis pe sot la usa si nu i s-a deschis ,am mai batut in podea,i-am sunat la interfon si ne-au injurat fara sa apucam sa zicem ceva.....fara nici o schimbare Eu am inceput sa fiu f nervoasa, sa-mi fac plan de a ne muta ...........E f greu!Acum scandalurile sunt mai rare .am citit cele 9 novene in 9 zile de marti catre Sf.Anton
Intre timp s-au mutat deasupra mea o familie cu 2 copii care cum se trezesc incep si alearga si trantesc cu diferite obiecte.Nici la acestea n-am prea avut audienta!
E o adevarata tortura psihica pt mine in special!Sa ma fi blestemat cineva ?! Ce sa fac sa-mi linistesc vecinii?! Ce rugaciuni sa mai zic sau e cazul de slujbe?! AJUTOR!
Acum catva ani ma aflam intr-un salon de spital.Eram asa bolnava ca nu suportam o atingere un zgomot.Deasupra salonului meu se afla un salon de copii,va imaginati ce zgomote faceau se tranteau sacaune se auzea zdupueli...dar de la aceste zgomote mi-a venit tamaduirea.Cum?Am descoperit ca nu am iubire pt aproapele meu.Si din clipa acea am inceput sa strig la MAICA DOMNULUI STAPANA NOASTRA A ORTODOCSILOR sa ma ajute sa iubesc:Im-i veneau in minte numai cugete frumoase despre aproapele meu si tot ce este urat despre mine.Dar si acum cand aud atatea lucruri urate tot MAICA DOMNULUI ma ajuta.Asta este sfatul meu roagate la MAICA DOMNULUI a ortodocsilor. PREA SFANTA NASCATOARE DE DUMNEZEU MILUESTENE.
Reply With Quote