View Single Post
  #19  
Vechi 19.08.2012, 02:06:59
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hionia Vezi mesajul
Doar spovedanie si atat... Imi mai spune si sa am rabdare,poate o sa ma fac bine.... In familie nu am cu cine sa vb. O sa mai intreb si medicii... Multumesc pt raspunsuri.
Poate ar trebui sa incerci o discutie mai elaborata cu el..medicii nu stiu ce-ti pot spune, mai rar medici sensibili cu adevarat la suferinta, meseria lor care presupune un contact permanent cu suferinta, pe majoritatea ii da peste cap.

Ideea e urmatoarea ..poti sa mai ai zile, sau ani, important e sa traiesti fiecare zi ca pe ultima, roaga-te dar din suflet, nu ca dintr-o obligatie, cuvintele rugaciunii sa-ti fie indrumator, nu limita, nu datorie, vorbeste cu Dumnezeu, spune-i grijile tale, roaga-l sa-ti arate drumul, ce mai ai de facut in aceasta viata.

Nici un om nu te poate aduce intr-o legatura atat de apropiata cu Dumnezeu asa cum poti ajunge chiar cu sufletul tau, tocmai marcat fiind de suferinta, grija pentru cei care te ingrijesc si avand o viata curata..

Muta-ti gandul de la a lua o decizie in sensul duratei vietii tale aici pe pamant, roaga-te si pune decizia asta in mainile lui Dumnezeu, fii sigur ca el va face ce stie ca e mai bine pentru tine si cei din jur, care si ei se folosesc fiindu-ti tie de ajutor.
Reply With Quote