View Single Post
  #4  
Vechi 23.08.2012, 19:51:48
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Dacă dispare conceptul de căsătorie ca uniune dintre un bărbat și o femeie, azi în unele țări putând fi între doi bărbați ori între două femei, atunci ne-am înscris pe un drum care, cum ar spune Patapievici, "nu are principiu de limitare intern". De ce nu ar fi căsătoria o uniune între doi bărbați și trei femei, de exemplu ?

Ascultați-mă bine: cei mai mulți dintre noi vom fi încă în trup când subiecte de drept civil vor fi căsătoriile zoofile. În ce bază ar fi permisă homosexualitatea și nu ar fi permisă zoosexualitatea. Eu și cu găina mea ne iubim ! Nu e vorba numai de sex aici, între mine și găina mea există o afecțiune profundă. Fără găina mea, viața nu are sens și, la rândul ei, găina mea ar fi nenorocită fără mine. Dumnezeu, care este iubire, desigur că nu are nimic împotriva iubirii pure dintre mine și găina mea și numai dinozaurii fundamentaliști care conduc instituția osificată a Bisericii pot pune bețe în roate iubirii dintre un bărbat și o pasăre, declanșând, din nou, Inchiziția asupra noastră, a minorității sexuale zoofile.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote