View Single Post
  #8  
Vechi 23.08.2012, 22:41:40
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Dacă dispare conceptul de căsătorie ca uniune dintre un bărbat și o femeie, azi în unele țări putând fi între doi bărbați ori între două femei, atunci ne-am înscris pe un drum care, cum ar spune Patapievici, "nu are principiu de limitare intern". De ce nu ar fi căsătoria o uniune între doi bărbați și trei femei, de exemplu ?

Ascultați-mă bine: cei mai mulți dintre noi vom fi încă în trup când subiecte de drept civil vor fi căsătoriile zoofile. În ce bază ar fi permisă homosexualitatea și nu ar fi permisă zoosexualitatea. Eu și cu găina mea ne iubim ! Nu e vorba numai de sex aici, între mine și găina mea există o afecțiune profundă. Fără găina mea, viața nu are sens și, la rândul ei, găina mea ar fi nenorocită fără mine. Dumnezeu, care este iubire, desigur că nu are nimic împotriva iubirii pure dintre mine și găina mea și numai dinozaurii fundamentaliști care conduc instituția osificată a Bisericii pot pune bețe în roate iubirii dintre un bărbat și o pasăre, declanșând, din nou, Inchiziția asupra noastră, a minorității sexuale zoofile.

Aș plânge da nu mai pot de râs. Sau poate invers. Aș râde da mă bufnește plânsu.

Pe topicul acela cu germanul care s-a casatorit cu pisica lui, Cecilia, cineva haios intreba: si ce o sa faca daca mâța va vrea sa divorteze? Ii va plati pensie alimentara?

N-as vrea sa va dezamagesc, dar acel viitor maladiv de care vorbiti, it's already happening.
Dar n-as vrea sa apuc ziua in care as putea fi invitata la nunta vreunui cunoscut cu o gaina sau a vreunei femei cu un cocos. Nu, nu sunt deloc curioasa cum ar arata o gaina cu rochie de mireasa, colier de perle si verigheta sau un cocos cu papion. Ma intreb ce ar face barbatul la prima lor cearta Ar intenta divort sau ar pune Delikat de-o supa cu galuste ? :)

Acuma, chiar, nici nu stii sa razi sau sa plangi. Sunt unii oameni atat de dereglati, incat s-au facut chiar nominalizari ale celor mai ciudate casatorii din lume. Nu stiu pe care as pune-o pe primul loc in top. Daca mai conteza, cumva.

1. Erika, in varsta de 37 de ani, spune ca dintotdeauna a avut o pasiune pentru obiecte. Prima data s-a atasat de un arc cu sageti, apoi de Zidul Berlinului, dar si de o parte dintr-un gard pe care il tine in dormitor. Insa marea dragoste a nutrit-o pentru Turnul Eiffel. S-a indragostit in asa hal de el incat l-a luat de “barbat”, in cadrul unei ceremonii restranse. Acum, femeia si-a schimbat numele in Erika La Tour Eiffel, ca orice femeie maritata.






2. Chinezul Liu Ye, 39, este un alt exemplu de barbat indragostit, nu de o femeie, ci de el insusi! Se iubeste atat de tare incat s-a luat si de sot in prezenta a peste 100 de invitati intr-o ceremonie traditionala. Imbracat in costum de mire si avand alaturi o macheta cu al sau chip, imbracata intr-o rochie rosie, Liu si-a jurat iubire vesnica in fata altarului.




3. Eija Riita, 54 de ani, s-a casatorit cu Zidul Berlinului in 1979. Femeia a fost diagnosticata cu o afectiune numita "dependenta sexuala de obiecte". Doamna Zidul Berlinului spune ca s-a indragostit la prima vedere de zid, dupa ce l-a vazut la tv. Avea 7 ani pe atunci. Pana sa ajunga sa-l ia de sot, femeia a colectionat poze cu el. Riita este virgina, insa spune ca relatia cu zidul o implineste din toate punctele de vedere.




4. Tot aici trebuie amintit si japonezul care a luat-o de sotie pe Nene Anegasaki, personajul din jocul video Nintendo. Tanarul a avut parte de o ceremonie reala in Guam, unde, se pare, ca o casnicie cu obiecte imaginare este legala.

Last edited by delia31; 23.08.2012 at 23:03:33.
Reply With Quote