View Single Post
  #629  
Vechi 16.12.2012, 22:15:43
florentina88 florentina88 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2012
Mesaje: 3
Implicit Sf Nectarie dragul nostru ocrotitor

Oameni buni am sa va povestesc in cateva randuri si fericirea mea pe care am primit-o de la Dumnezeu datorita rugaciunilor catre Maica Domnului si sfintilor nostri dragi:sf.Parascheva, sf.Nicolae, sf.Arsenie Boca si in special sf.NECTARIE, carora le-am cerut ajutorul.
Anul acesta 2012, a fost cea mai grea perioada a vietii mele, plin de probleme de sanate, neintelegeri .Mai exact divortul parintilor mei care a fost destul de urat si greu chiar si pentru noi copii lor, complicatiile de sanatate ale surorii mele cu handicap locomotor,neintelegerile din relatia cu sotul care nu se mai opreau. Toate astea le suportam ca urmare a pacatelor noastre, a pacatelor inaintasilor nostrii, insa in acele momente nu realizam acest lucru, ci cirteam si ajunsesem pana in pragul deznadejdii.
Dupa un anumit timp Dumnezeu m-a ajutat ca impreuna cu sotul meu sa ajungem la sfintele moaste in Grecia, in Eghina la sfantul Nectarie.
De dinainte de plecare la sfantul Nectarie si pana in acest moment simt ajutorul Lui prin oamenii pe care ii intalnesc, certurile cu sotul meu au luat sfarsit si am ce mi-a dorit atat de mult dragoste si liniste in casa noastra, situatia dintre parintii mei s-a mai aplanat, sora mea se simte mai bine.
Tot drumul anevoios al acestei perioade m-a trezit la realitate, la adevarata cale pe care trebuie sa o urmam cu totii:credinta cu pocainta si dorinta de mantuire.
Va marturisesc ca simt o fericire imensa si as vrea sa ii arat sfantului intr-un fel recunostiinta mea.
Dragii mei noi care am simtit ajutorul Preamilostivului nostru Dumnezeu datorita rugaciunilor sfintilor nostrii ocrotitori si grabnic ajutatori sa le spunem si celorlalti pe care ii intalnim despre puterea rugaciunii si a nadejdii in Dumnezeu.Intodeuna sa ii sprijinim si sa le aducem aminte ca Dumnezeu ne iubeste si ne va ajuta, trebuie doar sa ne intoarcem pe drumul cel bun.
Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Reply With Quote