View Single Post
  #35  
Vechi 31.08.2016, 09:44:31
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Roxia85 Vezi mesajul
De acord cu ce ai zis, nici n-am insinuat ca ar fi concurenta. Ci sunt doar indiscret de curioasa :) de cuplurile in care femeia nu e asa frumoasa sau are un handicap/boala etc..

Cu alte cuvinte pun in discutie capacitatea barbatului de a iubi dincolo de aspectul estetic al consoartei.

Asa cum am spus, ideea este ca atunci când un barbat matur (nu vorbim de adolescenti) spune ca iubeste o femeie din tot sufletul, in mod evident (daca este intreg la minte si cu o buna judecata), iubeste aceea femeie pentru absolut tot ceea ce este ea ca om- pentru felul cum gandeste, pentru felul cum vorbeste, pentru felul cum se comporta, pentru gusturile, pasiunile ei, dar si pentru felul cum arata!

Cred ca nici un om de pe aceasta planeta nu a putut da pana acum o definitie universal-valabila pentru frumusetea feminina! Pana la urma diversitatea umana este asa de mare, incat nu exista doua persoane la fel, si o femeie care pentru un barbat poate fi extrem de frumoasa fizic, pentru alt barbat poate fi neinteresanta!

Pana la urma conteaza ceea ce simti pentru omul de langa tine!
Reply With Quote