View Single Post
  #235  
Vechi 11.02.2021, 16:44:21
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Raspunse sectarul corectand greselile de ortografie si strigand tare "am. invins ortodoxia".
Te-ai învins singur, eu doar ți-am arătat cum. Te crezi ortodoxia. Nu tu ci eu o reprezint cu cinste. Tu ești decât un analfabet mitoman înghițit de boaa, vorba ta.

Citat:
Ai invins-o pe ... 3 virgule gresite pe telefonul.mobil nu te scot pe tine din haznauna NIP.
Nu e vorba de 3 virgule ci de o demență degenerativă agramată și iresponsabilă. Eu nu mă lupt cu ortodoxia ci o păzesc de duhul rău care intră în unii fraieri ca tine care vor s-o distrugă din interior.

Citat:
NIP este casa ta - secta rea si puturoasa..
E casa lui Hristos care susține ortodoxia și BOR! Afară pute necredința unora ca tine.

Citat:
De imputit doar duhoarea NIP este cea care pute pe pamantul asta.. si sectarii care fug de dogma si p fac pe victimele spunand ca sunt si ei buni ca si homosexualii..
Ești degenerat rău, nu știi ce faci.

Citat:
Sectar ordinar faci jocuri de cuvinte ca sa te disculpi.
Să mă disculp? Cine mă acuză? Analfabetul degenerat sau boaa care l-a înghițit? Deocamdată te autodistrugi de zor. Eu nu te ajut. O faci singur.

Citat:
Este condamnat de BOR. Ce vrei mai.mult??
Dumnezeu e condamnat și părăsit de o lume întreagă. Ce poate să însemne că unii l-au condamnat din nou iar alții, tâmpiți ca tine repetă osândirile? Vă veți căi cândva.

Citat:
Ai vrut binele? Tu chiar nu discerni ca stai intr-o grupare de miscari conteoveraate demoniztae?? Vladimiresti NIP toate nebuniile.milenariste si sectare... Esti intro mizerie dujovniceqsc.
Iată cine-mi poartă de grijă? De râsul curcilor. Demonizatul, analfabet și degenerat din pricina necredinței vrea să-mi dăruiască discernământ. Cât de prost poți să fii să te crezi drept sau înțelept după ce ți-am arătat cum și de ce anume te-ai dovedit și te-ai demonstrat?

Citat:
Imi vrei binele? Asculta de BOR ca esti surd si oeib si te tine diabolul legat.
Sigur că-ți vreau binele. Pe tine te ține legat de ochi și de urechi. Repeți întruna că Hristos-Cuvântul e sectă rea și că pute. Asta te dovedește de legat de diavol!

Citat:
Numara-ti virgulele in continuare poate scrie acolo ca ai dreptate. Vezi ca la a 4a virgula cu siguranta ca ai dreptate.
De-ar fi vorba de virgule.

Citat:
La a5a are tot nipul dreptate.
La a 10 este dogmatist.
La a 20a esti in randul afintilor parinti...
Nu e vorba de mine, la a douăzecea ar trebui să recunoști că ești analfabet degenerat și să ai decența să taci din gură și să nu mai vorbești în numele BOR sau a ortodoxiei căci nimeni din BOR nu e analfabet sau dement!

Citat:
Sucxesuri in corectiile.gramatic.. iti las suficiente ca sa ai material de lucr
Nu eu trebuie să te corectez ci dumneata ar trebui să-i respecți pe cei ce citesc acest forum.

Citat:
Socoteala mea cu Hristos stiu sa mi-o duc. Stai sa vezi ce o sa faci tu cand o sa te intrebe " de ce graiesti impoteiva Bisericii si hilesti impreuna xu Moroco Biserixa".
Confunzi lucrurile. Nu grăiesc împotriva BOR sau a ortodoxiei ci eventual împotriva păcatului, a colaboraționismului unora cu comuniștii în perioada de tristă amintire sau cu masoneria dar nu e problema mea să acuz pe cineva dar nici nu pot baga capul în nisip sau să mă las sedus ca să mint împreună cu cei ce au orbul găinilor pe post de ortodoxie.

Citat:
Eu oi da socoteala pt injuraturilemele dar tu pr injuraturile impotrivaBiserixii???
Nu am înjurat pe nimeni, cu atât mai puțin BOR sau ortodoxia. Se știe că ești mitoman așa că afirmațiile tale despre ce scriu eu sunt atat de credibile ca ale unui ”teolog” analfabet degenerat înghițit de boaa.

Citat:
Vezi ca ai teme penrru diseara ai de vorectat.. sucxesuri
Ești atât de analfabet până dincolo de limita inteligibilă. Ce rost are să postezi dacă nimeni nu poate citi și pricepe ce zici?

Decât o putoare în toate, asta ești. Și ceea ce ai știut și ai crezut ai pierdut. Ești un fiu al pierzării căruia i-a rămas doar necredința, culmea, necredința în Dumnezeu și pe aia o apără ținând cu dinții. Pentru unii ca tine a fost trimis Domnul iar voi Îl socotiți sectă rea și credeți că în casa Lui pute. Cum să te ajute dacă-L prigonești?
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 11.02.2021 at 16:50:13.