View Single Post
  #137  
Vechi 25.10.2011, 11:09:06
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Incearca sa faci diferenta intre ceea ce spun ziaristii si oamenii de stiinta.
Aia autentici.

Contestatari ai lui Einstein si a teoriei relativitatii sunt de cand a murit si pana acum o gramada, au fost si pe vremea lui dar au trebuit pana la urma sa plece cu coada intre picioare.
Chiar eu am dat citate din ce spun oamenii de stiinta. Nu cred ca exista o conspiratie a ziaristilor, doar cei ce au putina pregatire sau care iau de bun tot ce citesc prima data pot fi ametiti de o stire neadevarata.
De data asta nu sunt contestatari ai teoriei, ci sunt date clare care dizolva aceasta teorie. De aceea oamenii de stiinta spun ca s-ar putea sa nu fie exacte datele, pentru ca toti sunt de acord ca daca sunt exacte datele teoria relativitatii cade sau trebuie transformata total. Eu am dat aceste date, daca ai tu altele le poti da, in care cineva sa sustina ca desi viteza luminii e depasita de alte particule ramane valabila teoria relativitatii.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu stiu despre ce carte vorbesti, imi displace in general creationismul protestant pentru ca incearca sa dea niste raspunsuri pe care nici ei nu le au sau le pot demonstra, exact cum face si evolutionismul ca religie, doar de dragul unei doctrine care ar putea da satisfactie ateilor.
Era vorba despre o carte impotriva evoutionismului bazata pe genetica. Ortodoxia a avut Facerea inainte de formarea neoprotestantilor, si acum e aceeasi invatatura. Daca sunt si date stiintifice nu are importanta ca sunt neoprotestante. Pentru ca evolutionistii nu folosesc doar date ortodoxe, iar sa ii explici unui evolutionist ca asta e adevarul pentru ca scrie in Facere nu are vreo importanta pentru el.
Tot oamenii de stiinta au descoperit ca universul se dilata accelerat si ca teoria Big-Bang-ului e pe duca, noi folosim aceste date, adica cele ce tin de stiinta se arata cu date stiintifice.
Reply With Quote