View Single Post
  #41  
Vechi 28.02.2012, 12:51:10
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

Eu nu sint penticostal -se stie- insa din adunarile lor de aici din Constanta nu am observat a fi ceva in neregula , nici posesesiuni, nici fatarnicie, nici materialism.
din cite a inteles sint cam 3 locatii unde se tin adunarile nsa eu am mers doar la una mai la indemina pt mine o sala inchiriata la "Casa de cultura".

deci nu putem generaliza ,asa cum nu putem generaliza nici unele chestiuni din ortodoxie sau de oriunde.

pina la urma si sarcasmul este tot o violenta deci pacat , unul combinat chiar, mindrie si violenta verbala. Pacat fariseic. caci unii au cautat aurul din noroi si l-au gasit iar ei au vazut doar noroiul care in realitate era la ei.

orice om intelept uraste pacatele fara deosebire.

a critica ceva fara iertare inseamna a nu da posiblatea catre indreptare, echivalentul darii cu piatra, nici tu nu intri in rai nici pe altul nu lasi .

pina la urma este un mit sa vb de ceva deja trecut caci intre timp Dumnezeu poate sa fi schimbat deja acea reallitate -macar si partial urmind ca in timp sa corecteze dupa cum ii este voia chiar deplin.

Pina la urma de ce sa nu ne dorim ca si altii sa devina sfinti? oare ar fi ceva impotriva lui Dumenzeu?

Dumnezeu a promis in VT si s-a jurat ca toata carnea i se va inchina pina la urma si ii va asculta cuvintul.

Ce inseamna acest lucru?
Reply With Quote