View Single Post
  #121  
Vechi 14.05.2009, 15:17:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Am inteles, tu vorbesti despre o altfel de toleranta, mai putin laxa decat cea despre care vorbesc eu. Problema ta este ca CNCD si alte organisme din tara asta fac intotdeauna referire la toleranta pomenita de mine cand iau decizii si dau amenzi. Ma bucur ca traiesc intr-un astfel de stat.
Pai da, la toate lucrurile lui Dumnezeu, diavolul a creat o replica, care seamana dar de fapt este total opusa..o mascarada.
Ca tie iti place mascarada, nu am ce sa comentez, chestie de gusturi.

Citat:
Din nou, societatea umana se schimba, indiferent de ce crezi tu cu morala ta statica. Generatiile tinere de azi si de maine sunt si vor fi din ce in ce mai tolerante cu minoritatile de orice fel. Discursul tau se va pierde si din ce in ce mai multi il vor vedea ca unul ce incurajeaza la ura.
Dupa cum merg lucrurile cu societatea noastra toleranta, se pare ca a trecut apogeul si se afla pe partea cealalta a pantei.
Taman cand ajunsese in culmea perfectiunii sistemului moral..ca sa vezi.
Exact ca magarul care a murit taman cand se obisnuiese sa nu mai manance.
Ghinion curat..

Citat:
Tarile membre ale UE, inclusiv Romania, sunt mai nou obligate sa recunoasca casatoriile homosexuale care au avut loc intr-un alt stat membru unde acestea se incheie legal. Se fac pasi mari in combaterea homofobiei si intolerantei iar cei care gandesc ca tine vor fi din ce in ce mai putini. Rasismul nu mai e ce-a fost, dovada ca ura poate fi combatuta. Traim vremuri interesante.
Curat interesante. Miroase a bubuiala mare.
Asa se intampla de fiecare date cand omului i se uraste cu binele.
Dovada ca Dumnezeu exista
Dar tu, poti sa-i zi zici ghinion..

Scuze.
Reply With Quote