View Single Post
  #1  
Vechi 28.06.2007, 09:14:23
VLCMirela VLCMirela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Mesaje: 6
Implicit

Eu sunt noua pe acest forum.
Am mai citit discutiile voastre dar nu am avut idei ce sa va spun, pentru ca nu prea stiu ce sfaturi sa dau la altii, mai rau e ca nu stiu nici pentru mine.
Sunt casatorita de 2 ani cu o persoana care are crize de nervi. Am 35 de ani acum si m-am cam ferit de barbati avand o parere foparte proasta despre ei, dar am zis sa fiu si eu ca toata lumea conform religiei, casatorita cu un ortodox care spune el ca e religios. Merge la biserica e de un egoism feroce ii e teama pentru sufletul lui si ii pasa excesiv de propria persoana si de mama lui si cam atat.
La cea mai mica chestie ce nu ii convine face un aderavat show si ii trece greu. Nici cu ma-sa la care tine cel mai mult nu se poate controla la furii, tipa si tranteste. Mai mult nu face dar e suficient sa iti ridice tensiunea. Partea rea e ca nu ii trece decat foarte greu. Daca vorbesc cu el si nu zic ca el face urat in sensul ca tranteste si are o privire de zici ca ii ies ochii, cred ca e posedat de draci. Daca nu raspund tipa tot asa se abtine tot timpul sa nu ma bata, cred ca ma uraste rau in anumite momente.Se spovedeste si impartaseste desi eu cred ca nu merita impartasania, il pacaleste cumva pe preot ca altii sunt de vina nu el la tot ce face.
E panicat de teama sa nu fie parasit.
Inainte nu avea astfel de crize dar mai nou are stari din astea de furii.
Loveste in obiecte, se culca foarte tarziu noaptea ca lucreaza la calculator si este un pachet de nervi, mai are si ticuri. Inainte nu avea ticuri dar de la un timp zice el ca de la stres si oboseala, ca asa avea mereu dar mi se pare ca se ascundea sa nu vad eu, cand ma uitam la el nu mai facea de teama sa nu il parasesc.
Asta inainte de casatorie.
M-am casatorit cu el pentru dadea dovada ca e credincios, tine posturi, nu e betiv sau afameiat, cum erau toti colegii mei de care am fugit ca de necuratul, dar vad ca si asta e lupul in piele de oaie cu furiile. Noi stam cu parintii lui si mama lui da mereu vina pe mine ca eu sunt de vina ca din cauza mea se inerveaza dar si cu ea si cu toata lumea face la fel, normal ca ea tine cu el fiind fii-su. Vad ca mi-am incurcat viata urat ca dupa casatorie si-a dat arama pe fata, parea chiar foarte pasiv si in banca lui dar de fapt e crizat. Nu prea a avut prietene fete zicand ca e pacat, decat una care l-a parasit si de atunci cam uraste spita femeie.
Ce sa fac? Mi-e teama sa am vreodata vreun copil cu un isteric.

Reply With Quote