View Single Post
  #6  
Vechi 06.01.2013, 14:58:40
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
De asemenea, vor contine cuvantul card in forma articulata ,,cardul". Practic, asiguratul se identifica prin acel numar.
La cat s-au isterizat unii au ajuns sa articuleze cuvantul "card", doar ca sa-i linisteasca ca nu mai e "drac" scris invers :) N-am inteles de ce au protestat ca pe card sa nu apara bolile cronice, doar pe carnetul de sanatate apar si nu tin minte sa fi comentat cineva vreodata. De asemenea un nr. de inregistrare apare si pe fisa medicala, dar n-au comentat niciodata nimic, doar de cand a inceput paranoia cu cip-ul s-a starnit fobia cifrelor. Astept grupurile fanatizate sa dea dovada de consecventa in gandire si sa protesteze impotriva cnp-ului, acel numar unic cu care se identifica. Daca nu protesteaza impotriva cnp-ului, doar impotriva acelui cod al asiguratului eu nu ii cred, sunt niste bieti oameni rataciti. Am citit cateva comentarii la linkul postat, te ingrozesti:
Parerea mea este ca ,daca-l primim prin posta ,trebuie sa-l trimitem inapoi ,pe adresa care l-a trimis ,Pt ca ,daca-l primesti ,inseamna ca ai primit cipul satanist al lui antihrist !!! http://apologeticum.wordpress.com/20...ema-era-cipul/

In fine, mare-i gradina ta, Doamne!

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
In cazul asta, ai si formularul de protest si petitia online impotriva CNP?
Exact la asta m-am gandit si eu. Cum de se accepta codul numeric personal, care este unic pentru fiecare persoana si se refuza codul asiguratului? Nu tot cifre sunt si acelea?

Last edited by ioanna; 06.01.2013 at 15:19:42.
Reply With Quote