View Single Post
  #2  
Vechi 24.04.2012, 17:40:14
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Ma bucur sa te cunosc, Robert!
Sfantul Apostol si Evanghelist Ioan spune ca Dumnezeu dragoste este! El te iubeste orice ai face, problema e la noi. Suntem prea impatimiti sa simtim dragostea Lui, sa lasam in inima noastra plina de patimi si griji lumina lui Hristos. Si la cei ce nu se simt atrasi de alti baieti sunt dificultati incredibil de mari, fiecare om in parte are crucea sa de dus. Daca tu te simti atras de baieti, atunci infruntand problema asta si infranandu-te de la pacat, si cu mintea si cu fapta, cu atat mai mult te vei apropia de Dumnezeu si vei simti Harul sau! Nu e bucurie mai mare decat a-L cunoaste pe Hristos, nu e lucru mai incredibil! Si pe mine Hristos m-a scos din adancul iadului, din care nu credeam posibil sa ies! Si mie mi-a luat si imi i-a foarte mult timp sa inteleg cu adevarat ca nu in lucrurile ce tin de lume se afla fericirea cea adevarata, dar in a fii cu Dumnezeu, impreuna cu El!

Dumnezeu nu a creat pe nimeni homosexual! De a inceput, putem vedea in Geneza, ca Dumnezeu a lasat barbatul impreuna cu femeia iar dragostea lor rod spre a-L cunoaste mai bine! De la cadere, am suferit foarte, foarte multe schimbari in rau, iar oamenii, neintelegand asta incearca acum sa faca pacatul una cu firea noastra! Sa nu crezi asta, nici un moment! Nu exista predestinatie, nu exista partasie a firii noastre innascute in simbioza cu pacatul condamnat de Dumnezeu! Ce e homosexualitatea? Un pacat! Ce e homosexualul? Un om! La fel cu alte pacate, curvia de exemplu. Curvia e un pacat iar curvarul e omul care savarseste pacatul. Fereste-te de pacat si vei vedea schimbari in viata ta, mergi la un duhovnic si te va ajuta! Crede si Dumnezeu te va tine de mana pana in Raiul Sau si Imparatia Sa!
Reply With Quote