Subiect: Sunt singura.
View Single Post
  #38  
Vechi 11.10.2016, 18:25:51
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ramo123 Vezi mesajul
In urma unor greseli pe care le regret, si nu m-am ales cu nimic, am ramas doar singura. Acum am inceput sa vad ce inseamna viata. Nu stiu cum sa mai cred si sa mai sper ca poate fi bine si pentru mine. As vrea sa ma casatoresc si sa am o familie, copii dar nu prea stiu cum. Nu stiu daca un baiat va mai gasi ceva bun si placut la tine. Ma gandesc cu teama la viitor. Vreau sa ma casatoresc si apoi sa am relatii intime. Mama mea ma sfatuieste sa nu mai astept, ca in ziua de azi nu se mai face ca mai demult. Ce ma deruteaza cel mai tare este faptul ca merge la Biserica ortodoxa si suntem familie de crestini ortodoxi. Cum ma poate sfatui astfel? Toata lumea imi spune ca nu stiu ce vreau. Cum sa fac ca sa ajung sa ma casatoresc si sa il fac sa astepte pana dupa nunta?

Am fost mai demult aproape de Dumnezeu si am cazut iar acum imi este foarte foarte greu sa ma ridic!

Si pentru fetele sau femeile care au avut gagic, iubit, barbat probabil exista un loc in Rai si pentru noi care nu mai suntem asa cum ar trebui. Poate are Dumnezeu mila de noi pentru ca oamenii nu au. Lumea te arata cu degetul si iti spune dar ai facut asa si asa si te crezi sfanta. Cititi urmatorul articol: http://www.doxologia.ro/reflectii/o-...atie-sfintenia
Nu ești singură. Numai păcatul este singur avînd mîndria furioasă pe post de Dumnezeu și împreună iubesc fățărnicia care-i unește în ''iubire'' deșartă și spurcată.

Vrei să te căsătorești și să ai o viață k gLumea?

Asta vor aproape toți oamenii... toate cele 6 miliarede de oameni care vor păcate cu nemiluita și să înmulțească numai păcatele pe pămînt crezînd că ăsta e rostul vieții. Dacă vrei și tu asta... nu e nimic nou sub soare decît încă o deșertăciune a deșertăciunilor. Asta vrea și gLumea... s-o crezi pe ea. Să-i faci ei copii și nepoți după chipul și asemănarea ei.

Dacă-ți pasă ce zice gLumea atunci o să ajungi condusă de ea exact acolo unde o să ajungă și ea... în iad.

Rostul omului a fost și este să se sfințească pentru ca să locuiască Dumnezeu în om și nu păcatele gLumii.

Cine îl iubește pe Dumnezeu nu dorește relații intime ci să-l mîntuie pe aproapele pe care-l iubește mai mult decît pe el însuși.

Nu e greu să găsești Calea ce duce în Rai însă ea e strîmtă și îngustă și pe ea merg foarte puțini din cei ce o află fiindcă e mai ușor să mergi pe calea cea largă care duce în... gLume.

Trebuie să nu te lași amăgită ca Eva ci să reușești să urmezi iubirii adevărate care nu este iubirea vicleană dintre oameni ci ea este iubirea Lui Dumnezeu și doar ea te poate ajuta să-ți găsești viitorul dorit.

Crede numai și smergi!

Last edited by vsovi; 11.10.2016 at 18:28:07.
Reply With Quote