View Single Post
  #1  
Vechi 09.05.2020, 19:31:40
bihoreanul.pacatos bihoreanul.pacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.05.2020
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit Lucrare de magie alba neterminata. Vrajitoarea ameninta cu dezastre ! Ce pot pati?

Hristos a Inviat !

Salutare tuturor credinciosilor acestui forum. Doresc sa va povestesc ce am patit zilele acestea.

Dorind sa-mi rezolv prin metode necurate si neortodoxe unele probleme pe care le aveam si care mi se pareau foarte grele, desi constient de gravitatea pacatului, am decis sa solicit ajutorul unei vrajitoare de magie alba ca sa-mi rezolv respectivele probleme. Initial nu eram 100 % sigur ca e de la diavol acea putere cu care ele lucreaza, desi eram constient ca este un pacat si eram aproape convins ca era diavolul in spatele magiei albe dar am zis ca nu-mi pasa si sa incerc. Drept urmare m-am decis prin luna aprilie ca sa apelez la o vrajitoare din strainatate despre care am citit pe anumite forumuri ca au apelat si altii si despre care sa stiu ca chiar face magie si nu e doar o excroaca sarlatanca care doar ia banii si nu face nicio vraja, eu cautam pe cineva care chiar sa faca vraji daca tot platesc. Asa ca am apelat la cineva despre care am citit ca la cererea altor persoane care au mai apelat la ea chiar a facut vraji si lucrarile de vrajitorie.

Ulterior, la cateva zile, s-a dovedit a fi cea mai mare greseala a vietii ca m-am dus la asa ceva, greseala pe care o regret, in primul rand din faptul ca l-am lasat pe Dumnezeu si am dat mana cu diavolul. Si chiar m-am convins ca in spatele respectivei se afla diavolul.

Citind pe acele forumuri despre vrajitoare care sunt de fapt niste bloguri pe Wordpress, intitulate vrajitoare online si vrajitoare bune, am citit ca au mai fost romani la respectiva persoana si o recomanda ca e buna la vraji, ca se tine de cuvant si face vrajile ce le solicita oamenii, etc.
Pe respectivele forumuri se tot discuta despre cine este cu adevarat vrajitoare si face magie si cine este doar tepar si nu face nimic si astfel erau cateva persoane pe care oamenii le recomanda ca sunt vrajitori adevarati. Eu am decis sa discut cu una pe nume Anna din Polonia, si doresc foarte mult sa-i fac public numele si sa-mi scriu opinia mea despre ea, ca sa stie toata lumea ca diavolul se afla in spatele lor, chiar daca pe unii oameni i-a ajutat si chiar daca respectivele vrajitoare pretind ca lucreaza cu Dumnezeu si ca asa te ajuta.

Zis si facut, am contactat-o pe mail, i-am povestit aproape toate problemele si situatia in care ma aflu, si mi-a spus ca trebuie sa-i platesc o suma cuprinsa intre 2500 si 4000 euro dar doar dupa ce-mi va deschide aura ca sa-mi faca verificari iar pentru asta, evident, ca niste diavoli ce sunt, mi-a zis ca fiind din Romania trebuie sa platesc si o garantie de 3500 de euro inainte de incepe totul, justificandu-mi necesitatea platii acestei sume ca fiind impusa de catre ceva organizatie internationala a vrajitoarelor si a magicienilor de care apartin aceste vrajitoare, ca o suma ceruta doar romanilor pentru ca ei intotdeauna nu asculta de vrajitoare. Deja mi se parusera suspicios... Deci noi romanii suntem mai fraieri, sau cum ?! Sau mai bine zis romanii sunt cei care nu au jucat jocul lor diavolesc si nu le-au ascultat.

Eu fiind foarte orbit si doar cu dorinta de a-mi rezolva pe orice cale problemele, chiar dand mana cu diavolul, am decis sa imprumut respectiva suma de la banca si astfel saptamana trecuta i-am platit suma ceruta, ulterior m-a pus sa-i trimit o poza cu mine si inca una cu actul de identitate ca sa poata sa-mi verifice aura iar apoi ea mi-a "verificat" aura si mi-a spus ca sunt foarte grav si ca pentru rezolvarea problemelor mele trebuie sa platesc suma maxima de 4000 euro.

Eu m-am gandit ca fie, asa a fost sa fie, e scump dar macar ma ajuta, ca doar asa au zis o gramada de oameni pe acel forum ca au platit bani grei si le-a rezolvat "renumita" vrajitoare problemele dar a meritat foarte tare. Si am crezut ca rezolv si eu... Dar pe acel forum nimeni nu publica preturile dintre cei care au fost la vrajitoare si i-a ajutat, ca cica sunt confidentiale si nu este voie, la fel cum nu e voie sa povestesti la nimeni nimic despre lucrari. Lasa ca exact din acest motiv m-am decis sa fac publice toate, ca oricum ea intr-un final m-a amenintat cu distrugerea vietii din cauza ca am lasat lucrarea neterminata.

Intreband-o daca toate problemele sunt incluse in pretul "lucrarii", inclusiv cele de cariera si noroc in viata, mi-a zis ca aceasta din urma nu e inclusa si ca trebuie sa platesc suplimentar 1500 euro daca doresc si acest lucru, pentru ca e ceva vraja foarte complexa.. Abureli de-ale ei pe care le-am crezut atunci, orbit fiind de dorinta de a rezolva orice problema. Desi initial zisese ca in 4000 euro e inclus totul, cand am intrebat-o apoi si despre aceasta ultima problema, a zis ca asta era separat si ca nu am inteles eu !!!

Neavand acesti bani suplimentari de 1500 euro (eu avand de la mine doar 4000 euro), cei 1500 euro aditionali i-am imprumutat tot de la banca ING, direct din Internet Banking pe contul mamei deoarece doar pe numele ei puteam lua credit, fara stirea ei ca m-am gandit ca acopar eu gaura de la banca, fiind doar o suma mica (1500 euro) iar depozitul ca garantie care desigur ca era tot imprumut de la banca, am zis ca nu e o problema pt ca ea zicea ca-l va returna la finalizarea vrajilor care trebuiau sa tina cam 2 luni, motivand ea ca e o lucrare foarte complexa la cate probleme am..


Deci am platit garantia de 3500 euro si apoi a doua zi am platit cei 5500 euro ceruti pentru probleme, dintr-un cont de la ING ! Deci cine nu crede pot sa-i arat extrasele de cont prin mesaj privat.

Pana aici totul a decurs aproximativ cum imi doream si am crezut ca totul se va rezolva, ea a zis ca a doua zi va incepe toate vrajile si 2 zile sa nu mai vorbesc cu ea nimic. Eu am luat act de ordinul ei si am facut intocmai, doar dupa cele 2 zile i-am scris cand mi-am adus aminte ca mai am cateva probleme pe care am uitat sa i le scriu in mail.
I-am scris mail cu o parte din acele probleme uitate, si a inceput sa se enerveze si sa se crizeze pe mine in raspunsul pe care mi l-a dat la mail, spunandu-mi ca doar romanii si moldovenii procedeaza astfel ca nu dau toate detaliile problemei inainte de a face ea verificari la aura si inainte de a incepe lucrarile si ca va renunta la a mai accepta romani pentru ca ei sunt singurii din lumea asta care fac totul cum nu doreste ea. Si mi-a zis ca acum am facut o foarte mare greseala ca i-am dat mail cu alte probleme si mi-a cerut ca sa nu-i mai povestesc nimic din ceea ce nu i-am zis inainte de a incepe lucrarea de magie alba.
Dar de unde sa fi stiut eu regulile ei daca inainte nu mi-a zis ????!!!! Eu i-am zis sa-mi spuna daca e ceva problema cu lucrarea si a venit cu un mail a doua zi in care doar imi recomanda o alta lucrare suplimentara si zicea ca nu e obligatoriu si ca ar mai trebui inca 2500 euro pentru a-mi rezolva toate problemele si a-mi scana aura din nou sa o verifica de toate problemele. Plus o lucrare de sfintire a unei sume de bani de 4800 euro la ceva biserici catolice din strainatate si a zis ca a discutat ea cu preoti de acolo despre aceste lucrari si ca aceia i-au zis ca imi vor trimite inapoi cei 4800 euro din care sa consum cate 200 euro in fiecare luna timp de 24 de luni, bani pe care nu am voie sa-i folosesc ca sa cumpar haine. Evident mi-a mai zis ca respectiva lucrare de sfintire costa 200 euro si ca mai costa 170 euro curierul pana in Romania si ca in total sa-i trimit daca doresc acesti bani de 5170 euro care reprezinta lucarea de sfintire compusa din suma sfintita pe care cica trebuie sa mi-o dea inapoi in 30 de zile, costurile lucrarii si al curierului plus 2500 euro suma pentru vrajile suplimentare care mi-ar rezolva restul problemelor. Aici si vine partea interesanta ca in acel mail mi-a zis ca nu e obligatoriu si sa ma gandesc ca pe masura ce trece timpul, problemele nu vor mai putea fi rezolvate. Initial nu doream sa-i mai dau acesti bani in valoare de 7670 euro pentru ca nu-i aveam, asa ca i-am scris alt mail in care i-am povestit absolut toate problemele vechi pe care le mai aveam pe suflet ca sa-i spun tot ce mai am uitate, eu gandindu-ma ca fac bine si ca astfel nu va mai avea de comentat ca nu am spus totul inainte de a incepe o alta lucrare.

Era duminica seara cand i-am scris.
Dupa acest mail vine cu alt mail si imi spune ca e extrem de suparata pe mine din cauza ca nu am avut rabdare si ca i-am mai povestit si despre alte probleme, acum acea lucrare pe care doar mi-a recomandat-o in mailurile anterioare va fi neaparat obligatorie ca sa o comand deoarece eu am facut probleme suplimentare neascultand de ea ca sa nu-i povestesc alte lucruri si tot asa mi-a atras atentia ca e strict problema mea daca nu voi comanda lucrarea suplimentara. Dar de unde sa fi stiut eu ca nu e permis daca nu-mi spune nimeni ?????????!!!!! N-am crezut ca dracu' este asa de strict si de pretentios si ca impune asa reguli stricte si ca imediat se razbuna daca le incalci si daca-i mai trimit un mail !!!!
O sa revin mai jos cu completarea deoarece forumul acesta nu accepta mesaje atat de lungi.
Reply With Quote