View Single Post
  #6  
Vechi 12.08.2021, 16:37:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Am ajuns sa fiu supărat pe Dumnezeu și pe soarta căci El e singurul vinovat pentru ceea ce mi se întâmplă și mi s-au întâmplat în viața.Dumnezeu nu a făcut o viață dreapta și nici buna,uite o maxima care mie îmi place și sunt de acord :Viața e doar un joc de prestigiu al unui Vrăjitor Neîndemânatic..și da,Dumnezeu e neîndemânatic și chiar foarte tare ținând cont de cum arata lumea în care trăim și viața în general.Nu a fost în stare să facă ceva bun și El dar se amăgește in Biblie că cică a fost bun..Viața e imperfecta și mult prea vulnerabilă.asta defapt e adevărul absolut,prea imperfecta și prea vulnerabilă Sper sa vina Apocalipsa aia cat mai curând..eu unul mai bine nu mă nășteam ..pentru ce?
Uite, in loc sa te tot plangi aruncand vina pe Dumnezeu, mai bine ai lua exemplu si ai transforma clisa in muschi! Crezi ca poti ajunge asa? Ei de ce au putut?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa