View Single Post
  #142  
Vechi 19.09.2022, 17:25:37
sergiu8 sergiu8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 88
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Talcharii furand si erijandu-se sefi ai respectivei autoritati, manifestandu-si prin silnicie autoritatea ”dumnezeiasca” fura practic mereu Dumnezeirea ca s-o faca un bun propriu si personal pe care sa poata sa-L tranzactioneze dupa capriciile discretionare ale bunului lor plac si dupa interesele lor egoiste si exclusiviste ale deznadejdii lor iremediabile pana la sateism iresponsabil si autodistructiv ascuns in mod ipocrit si fatarnic ca sa pacatuiasca si sa se supuna slugarnic alesului cel mare, stapanului ales odata la 3 ani si jumatate, la 42 de luni sau la 42 de ani caci dupa aia reincepe campania electorala. Acesti cezari, acesti sefi impreuna cu slugile lor mai mici sau mai mari nu au decat o atuoritate imparateasca-lumeasca, data prin vot demoncratic de alegatori deci au o stapanire vremelnica si antihrista .

Vreau sa spun ca degeaba ne spunem ortodocsi daca furam Sfanta Treime, silnicind pe unii si pe altii la furt asa cum noi am furat-O si ne autosilnicim unii pe altii la furt cu santajele emotionale canonice sau ale chinurilor si muncilor vesnice ale iadului, laudandu-ne ca raiul ne este asigurat pentru ca Sfanta Treime e musai numai si numai a noastra, a celor care am furat-O fara pic de rusine.
Din câte știu singura anatema a Bisericii Ortodoxe Române a fost pentru masonerie.
Care e în picioare și astăzi.
Reply With Quote