View Single Post
  #4  
Vechi 07.07.2010, 21:49:07
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow pvesti de divort

Nimeni nu este evitat nici barbatul nici femeia daca lumea Inconjuratoare sau vecini sau prieteni nu stiu ceva ce noi credem ca nu le stie lumea dar eu sarmanul de mine nu vreau sa fiu pricina de potignire sau de cearta la nimeni , am sa pun cIteva Intrebari la care sa raspunda cine crede ca are raspunsul potrivit:
Intro casnicie cei doi sau legat in fata Altarului si ptrn sf, taina a cununiei sa traiasca Impreuna la bine si la rau pIna cInd moartea Ii va desparti si au primit Binecuvintarea lui Dumnezu de nastre de fii si fiice , La o vreme si destul de Inaintai la vIrsta se trezesc ca nu se mai suporta unul pe celalat : motive multe , nu ma mai iubesti ca la inceput , tu toata ziua te rogi de ce nu teai facut calugar daca ai vrut sa stai numai in rugaciune , tu sigur ai pe altele(alta) ca vad ca nu mai est asa ca in primi ani ai casniciei , mai bine fiecare cu drumul lui ,cit de usor se pote cineva desparti de 15- 20 -30 -40 de ani de casnicie . de ce? , Pt ca vrajmasul lupta cu cei ce se roaga si nu vrea sa auda ca se da lauda si slava lui Dumnezeu el uraste pacea ; dar noi omeni ar tebui sa nu uitam ca biblia spune ca Barbatul necredincios va fi MIntuit prin femeia lui si la fel femeia prin barbatul ei, bine , atunci roagate fratele meu si sora mea cu mai multa rIvna si ai sa Cistigi cununa Mintuiri Lui Hristos amin amin amin +++ +++ +++ +++
Reply With Quote