View Single Post
  #5  
Vechi 13.12.2017, 10:05:50
catehumen catehumen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 109
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DenisaV Vezi mesajul
Am fost mereu confuza vizavi de modul in care o femeie trebuie sa se imbrace, daca e pacat sa te machiezi sau sa porti bijuterii. Intr-adevar, citeam la un moment dat in biblie faptul ca femeia ar trebui sa se poate cuviincios, sa nu poarte margele, sa nu se vopseasca sau alte lucruri de acest tip, insa in acelasi timp gasisem pe un site o interpretare potrivit careia orice lucru pe care Dumnezeu ni-l da (in cazul acesta trupul) trebuie ingrijit. Intrebarea mea se refera mai mult la faptul ca manchiajul si purtatul pantalonilor sau a bijuteriilor sunt un pacat indiferent cum le folosim sau sunt un pacat daca se exagereaza( de exemplu un machiaj strident, pantaloni foarte stramti si scurti) ?
Intrebarile tale sunt cu raspuns evident. Ce gust are biscuitele sarat ? Raspuns pai ...tot sarat )
Vrei sa te imbraci in pantaloni .poate ca e iarna si esti mai friguroasa ,e ok ,pantalonul sa nu fie mulat pe corp si exclus blugii . Vrei sa te machezi ,sa te rujezi ? Ok ,numai ca astea nu te vor face mai frumoasa,poate din contra. Nu am intles niciodata chestia asta cu machiatul la voi femeile ... Din esperienta a 44 de ani de viata am constatat ca cele mai frumoase femei sunt cele cat mai naturale .
Vorbesti aici la un moment dat ,parca de pacat. Nu consider ca e chiar un pacat .Pacat e atunci cand in mod deliberat te imbraci cu o fusta scurta si mulata si o bluza cu un decolteu larg tocmai pentru a crea efectul ,adica "genocid" in bietul popor masculin )) ,abia asta e un pacat ,in rest traieste-ti tineretea frumos ,nu cu batic pe cap si cu privire in joc cautind centrul pamantului ,anii tineretii trec foarte repede ,mai apoi in timp vor veni marile frustrari ,de genul de ce am mers toata viata imbracata ca o "mironosita" ? Privind in pamant nu vei avea ocazia sa admiri frumusetile create pentru tine de Dumnezeu si nici nu iti vei gasi barbatul ales . Privirea sus si mers apasat ))
Reply With Quote