View Single Post
  #5  
Vechi 19.12.2006, 15:09:21
Catalina Catalina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2006
Mesaje: 104
Implicit

Scorpius ,multi sunt revoltati pentru ceea ce s-a intamplat familiei mele . Multi locuitori ai cartierului in care locuiesc spun ceea ce ai scris tu in comentariul anterior . Noi am crezut ca vorbind frumos si civilizat vom rezolva ceva si nicidecum ca vom fi batuti toata familia . Cei care ne cunosc ne zic ca acesti infractori au simtit ca ne este frica si de aceea ne-au atacat si ne-au batut pe toti . Daca ei nu veneau la noi ,noi nici nu stiam cine sunt cei care l-au batut pe fiul meu . Legea taceri se instaurase printre cei prezenti . Frica de acesti infractori i-au facut sa taca .Sunt foarte cunoscuti in cartier pentru infractiunile care le fac de ani de zile . Eu ii inteleg pe oameni ca le este frica de ei . Dar daca stau cu mainile incrucisate ,rezolv ceva ? Nu . Martori la acel spectacol de groaza au fost multi ,dar toti tac ,nu vor sa fie implicati in aceasta problema a mea . Chiar multi vecini ai nostri stiu ca infractorul Argeseanu insotit de complici lui , fratii Geonea ,cat si alti au venit dupa noi pana in fata blocului , pt a ne bate din nou . Dar frica s-a instaurat si in ei .De ce nu Directia Inspectiei Judiciare a CSM- ului nu trimite o echipa de investigatii in aceasta zona pt a cerceta acest caz . Au luat la cunostinta de mult timp ceea ce a patit familia mea cat si de problemele cu care ne confruntam in momentul de fata . In zona Vaii Jiului rata infractionalitati creste odata cu saracia ,dar in loc sa fie stopata unii oameni ai legi favorizeaza si fraternizeaza cu infractorii . De ce nu fac ceva in momentul de fata pt. a aduce lumina in acest caz ? Pentru ca nu le pasa de familia mea si nici cat de multa suferinta a adus in familia noastra . Ne-au tradat pana si un martor de al nostru . Acesta nu a spus in instanta tot adevarul ,cu toate ca a pus mana pe Biblie si a jurat ca va spune adevarul . Acesta stie totul de la venirea noastra pana la sfarsitul scandalului ,dar si-a cenzurat memoria , de frica infractorilor . Acesta ne-a spus tot timpul ca Argeseanu si inca o persoana il ataca pe Andrei atunci cand Andrei a lovit la voia intamplari . Deci rezulta ca a fost foarte atent la spectacolul groazei si a vazut tot ce se intampla . Acesta ii era prieten sotului meu de ani de zile . A stat si s-a uitat cum ne omora infractori ,la fel ca toti cei care asistau . Pentru acest martor am cerut protectia martorilor ,dar mi-a fost refuzata , de instata Curti de Apel Alba ,spunand ca este in interesul nostru sa-l aducem . Si cand a venit in instanta nu a mai spus nimic cu privire la loviturile mele si nici cu privire la atacul celor doi infractori impotriva fiului meu . A spus ; ' am vazut ca se dadea pumnii din toate partile ' DA ? Cine erau cei care loveau cu pumni din toate partile ? Va spun eu . Infractorii cat si alti care le erau alaturi ,acestia au sarit pe fiul meu si pe sotul meu cand Argeseanu ma lovea cu bata . Acestia i-au imobilizat pt a nu-mi sari in ajutor ,astfel cum primeam eu cele trei lovituri de bata ? Ce facea sotul si fiul meu ,se uita cum ma batea Argeseanu ? E clar ca nu ,imi sareau ajutor . Deci, ma intelegiti oameni buni prin ce cosmar trec si cat de greu e sa lupt de una singura cu forta raului . De aceea scriu peste tot si cer ajutot ,deoarece sunt multe persoane care s-au alaturat fortei raului .' Dumnezeu sa ne fereasca pe toti de cei rai '
Reply With Quote