View Single Post
  #4  
Vechi 11.04.2014, 23:13:26
ioana-ancuta ioana-ancuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit

Trebuie sa ai multa rabdare, credinta si speranta....



Citat:
În prealabil postat de mihai.radulescu2003 Vezi mesajul
Buna seara!
Sunt intr-o situatie delicata. Si poate ca mine mai sunt și alți tineri. Este vorba de o fata cu care am inceput o relatie. Mentionez ca avem 30 ani fiecare, ambii necasatoriti. De la inceput i-am spus că aș vrea să încercăm să fim cuminți pana după căsătorie în cazul în care vom ajunge acolo. La început totul era frumos, am reușit, până am căzut în păcat. Ulterior mie mi-a cam părut rău că am greșit, m-am spovedit și am hotărât să ne luptam și să nu mai gresim . După un timp, când am avut unele discuții ea mi-a spus că nu e de acord si ca i se pare ca exagerez cu chestia asta. Este a doua fata pe care sunt pe cale de a o pierde din acest motiv. Prima a fugit numai când a auzit asa ceva. Deja simt ca timpul nu mai e tocmai de partea mea si nu stiu daca pot sa mai rezist sa o pierd si pe ea. tin foarte mult la ea. inca nu m as insura pentru ca sunt niste semne de intrebare si nu ar vrea nici ea deocamdata. Pe de alta parte, mi e frica de Dumnezeu si daca voi continua relatia in pacat, probabil nu va fi bine in viitor. Mi e destul de greu sa gasesc fete care sa ma inteleaga. Ce sfaturi imi puteti da?
Doamne ajuta!
Reply With Quote