View Single Post
  #110  
Vechi 14.07.2009, 11:38:58
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

[quote=morena;153101


Traditie tin sa recunosc ca esti pe masura asteptarilor, sesizarea ta fiind tipica unui crestin ortodox,nu am cu cine sa stau la discutii.
Poate va jignesc cand il numesc pe IIsus Hristos Sfant in viata Lui pamanteasca avand in vedere ca voi din preoti faceti PREA SFINTITI ati ajuns sa nu va mai rugati la Dumnezeu ci sa mergeti in biserica sa spuneti ca niste fatzarnici 'Iarta-ma Parinte am pacatuit" si va mai dati marii evlaviosi,cu ce e mai presus preotul decat voi?cine e el sa va cereti iertare de la el sau el sa va ierte pacatele? chiar credetzi ca o sa se roage pentru voi fiecare in parte? pana ajunge randul tau sau al meu se trece cu vederea.
Eu il consider pe IIsus sfant si raman la ideea asta.voi ramaneti cu Prea SFINTENIILE LOR preotii care stim cu totii cine sunt si ce fac,m-am lamurit, chiar nu avetzi teama de a va pierde sufletele,ceea ce vretzi voi sa aratati pe forum este de fatzada nimik mai mult!
Mergetzi in pace cu preotii vostrii iar eu o sa incerc sa urmez Invatzaturile Lui Hristos care a fost rastignit din cauza preotilor si a fariseiilor pentru a nu li se lua pita de la gura!
Urmatii pe Ana si Caiafa PREASFINTITII![/quote]

Morena ,daca ai fi ortodoxa in traire ar trebui sa stii ca la Taina Sintei Spovedanii preotul nu e decat un martor in fata lui Dumnezeu ,Hristos e prezent si iarta pacatele .
E o taina ,ceva ce se infaptuieste in ascuns ,nu se vede.
Citeste la topicul Pocainta mai multe.
Dumnezeu sa te lumineze !